Pludmales volejbols

Vasaras biatlons

Futbols

«Ventspils» futbolisti uzvar Eiropas līgas kvalifikācijas spēlē, «Riga» un «Liepāja» zaudē

FK “Ventspils” futbolisti ceturtdien ar 4:0 mājās uzvarēja Maltas klubu "Gzira United" Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā spēlē. Izbraukumā pirmās spēles kvalifikācijas otrajā kārtā aizvadīja FK "Liepāja" un "Riga" FC, abām komandām ciešot zaudējumus, liecina rīkotāju informācija.

Liepājnieki Zviedrijā ar 0:2 piekāpās "Norrköping", bet "Riga" FC viesos Polijā ar 2:3 atzina Glivices "Piast" pārākumu.

Kvalifikācijas trešo kārtu sasniegs komandas, kas pāros būs pārākas divu spēļu summā. Atbildes spēles notiks pēc nedēļas.

Ventspilī mājiniekus 41.minūtē vadībā izvirzīja Kaspars Svārups, no tuvas distances noslēdzot Tosina Aijeguna piespēli gar vārtu līniju. Rezultatīvs laukuma saimniekiem izdevās arī otrā puslaika sākums - piecas minūtes pēc pārtraukuma Eliu Batista pēc tiešā brīvsitiena ventspilnieku pārsvaru divkāršoja. Vēl pārliecinošāku Ventspils kluba uzvaru ar diviem iesistiem vārtiem padarīja Ingars Stuglis (83.) un Aijeguns (87.). Uz maiņu laukumā uznākušais Stuglis precīzi sita ar galvu, bet pēdējo vārtu guvumu Ventspils komanda nodrošināja pēc tam, kad viņš izcīnīja bumbu laukuma vidusdaļā un sāka ātru uzbrukumu, ko noslēdza Aijeguns.

Stuglis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komandai līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem "gāja švaki", turklāt pretinieki pārsteidza ar labu bumbas kontroli. Toties otrajā puslaikā FK "Ventspils" jau veicās krietni labāk, piebilda pussargs.

Savukārt FK "Liepāja" jau pirmajā minūtē nonāca zaudētājos, kad rezultātu atklāja Simons Terns. "Norrköping" uzvaru ar otro vārtu guvumu 80.minūtē nostiprināja Seads Hakšabanovičs.

Polijas pilsētā Glivicē 22. minūtē Rīgas klubu vadībā izvirzīja Romans Debelko un vienu vārtu pārsvaru viesi saglabāja līdz 66.minūtei, kad izlīdzinājumu panāca Jakubs Červinskis. Savukārt Horhe Felikss mājiniekus 82.minūtē izvirzīja vadībā un trīs minūtes vēlāk panāca arī 3:1. "Riga" FC cerīgāks rezultāts pirms atbildes spēles kļuva jau minūti vēlāk, kad "Piast" aizsargs Urošs Koruns ieraidīja bumbu savos vārtos.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā FK "Ventspils" pārspēja Albānijas klubu Duresas “Teuta”, FK "Liepāja" futbolisti bija pārāki par Minskas "Dinamo", bet "Riga" FC Eiropas līgas priekšsacīkstēs nonāca pēc zaudējuma Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā Īrijas klubam "Dundalk". Tālāk par pirmo kārtu Eiropas līgas kvalifikācijā netika RFS futbolisti, kas zaudēja Latvijas izlases aizsarga Vitālija Maksimenko pārstāvētajam Slovēnijas klubam Ļubļanas "Olimpija"`.

Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.