Velsas izlasē futbolisti piekrīt mazākai samaksai par labu vienlīdzībai ar sieviešu valstsvienību

Velsas vīriešu un sieviešu futbola izlasēs spēlētāji turpmāk saņems vienādu samaksu par dalību valstsvienībā, trešdien vēstīja BBC. Finanšu vienlīdzības labad vīriešu izlases futbolisti atteicās no daļas samaksas par labu sievietēm.

Vienošanās ar Velsas Futbola federāciju paredz, ka vīrieši par starptautiskām spēlēm nacionālajā izlasē saņems par 25% mazāk, bet futbolistēm samaksa par 25% pieaugs. Vienošanās būs spēkā līdz 2027. gadam.

Velsas sieviešu izlases galvenā trenere Džemma Greindžere pauda gandarījumu par noslēgto vienošanos un uzsvēra, ka tas ļaus futbolā arī jaunākas paaudzes zēniem un meitenēm justies vienlīdzīgiem, kas ir svarīgi visai sabiedrībai. 

Savukārt Velsas Futbola federācijas vecākā izpildamatpersona Noels Mūnijs vienlīdzīgu samaksu vīriešiem un sievietēm nosauca par apliecinājumu organizācijas mūsdienīgiem darbības principiem. Sieviešu futbols Velsā piedzīvo strauju popularitātes kāpumu, kas palielina iesaistīto sportistu skaitu un kuplina skatītāju rindas tribīnēs.

Jau iepriekš par vienlīdzīgu samaksu vīriešu un sieviešu izlašu spēlētājiem paziņoja ASV, Anglijas, Brazīlijas, Austrālijas, Norvēģijas un Jaunzēlandes futbola federācijas. Savukārt Skotijā sieviešu futbola izlase iesūdzēja nacionālo futbola federāciju tiesā, jo sarunas par vienlīdzīgu samaksu izjuka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti