Vaņins pēc divu gadu pauzes atkal spēlē Eiropas līgā, «Zurich» cīnās neizšķirti

Latvijas futbola izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins ceturtdien aizvadīja savu pirmo UEFA Eiropas līgas spēli pēc divu gadu pārtraukuma, viņa pārstāvētajai Šveices komandai "Zurich" nospēlējot neizšķirti. Cīrihes vienība A apakšgrupas mačā viesos cīnījās 1:1 ar Bulgārijas vadošo komandu Razgradas "Ludogorets". "Zurich" jau pirms šīs kārtas bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā.

Mača rezultātu 21.minūtē atklāja "Zurich" nigēriešu uzbrucējs Stefens Odijs, kurš bija precīzs ar galvu pēc soda sitiena izpildes. Tiesa, mājinieki pirmā puslaika kompensācijas laikā izlīdzināja rezultātu - "Zurich" aizsargs soda laukumā "uzdāvināja" bumbu Jakubam Sverčokam, poļu uzbrucējam pārspējot Vaņinu. Otrajā puslaikā vārti netika gūti, mačam noslēdzoties neizšķirti.

Vaņins šajā sezonā zaudējis "Zurich" pamatvārtsarga vietu, bet nedēļas nogalē aizvadīja vienu puslaiku Šveices augstākās līgas spēlē, jo traumu guva cits Cīrihes komandas bumbu ķērājs Janniks Brehers.

Otrā šīs apakšgrupas spēlē Vācijas bundeslīgas komanda Leverkūzenes "Bayer" viesos ar 5:1 sagrāva Kipras vienību Larnakas AEK. "Bayer" rindās pa diviem vārtiem guva Dominiks Kors un argentīnietis Lukass Alario.

A apakšgrupā ar 13 punktiem sešās spēlēs uzvarēja "Bayer", tālāk ar desmit punktiem sekoja "Zurich", pieci punkti bija AEK vienībai, bet četrus punktus iekrāja "Ludogorets".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlases futbolists Dāvis Ikaunieks ceturtdien palika rezervē UEFA Eiropas līgas grupu turnīra noslēdzošajā spēlē, kurā viņa pārstāvētā Čehijas komanda "Jablonec" izcīnīja uzvaru.

"Jablonec" K apakšgrupas spēlē viesos ar rezultātu 1:0 pārspēja Ukrainas vicečempioni Kijevas "Dinamo", noslēdzot sezonu Eirokausos.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Martins Doležals, kurš desmitajā minūtē pēc stūra sitiena sita precīzi ar galvu.

Ikaunieks šosezon laukumā bija divās no sešām UEFA Eiropas līgas grupu turnīra spēlēm, abās nākot uz maiņu.

Tikmēr otrā šīs apakšgrupas spēlē Francijas klubs "Stade Rennais" savā laukumā ar rezultātu 2:0 pārspēja Kazahstānas čempioni "Astana". Mājiniekiem abus vārtus guva senegāliešu uzbrucējs Ismaila Sarrs.

K apakšgrupā ar 11 punktiem sešās spēlēs triumfēja Kijevas "Dinamo", tālāk ar deviņiem punktiem bija "Stade Rennais", astoņus punktus iekrāja "Astana", bet piecus - "Jablonec".

Savukārt cits kuldīdznieks Andris Treimanis ceturtdien tiesāja G apakšgrupas maču, kurā Spānijas klubs "Villarreal" savā laukumā ar 2:0 pārspēja Maskavas "Spartak" no Krievijas.

Treimanis šajā mačā parādīja sešas dzeltenās un vienu sarkano kartīti. Pamatlaika pēdējā minūtē Treimanis noraidīja mājinieku aizsargu Džaumi Kostu, kurš izklupienā notrieca pretinieku. Tāpat mača beigās tika brīdināti divi "Spartak" futbolisti par grūstīšanos un nesportisku uzvedību, bet viens "Villarreal" futbolists - par izrunāšanos.

Treimaņa asistenti šajā mačā bija Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjonņikovs, ceturtais tiesnesis bija Raimonds Tatriks, bet papildus tiesneša statusā bija Aleksandrs Golubevs un Edgars Maļcevs.

Otrā šīs apakšgrupas mačā Vīnes "Rapid" savā laukumā izrāva uzvaru 1:0 pār Glāzgovas "Rangers" komandu.

G apakšgrupā pa desmit punktiem guva "Villarreal" un "Rapid", seši punkti bija "Rangers" futbolistiem, bet piecus punktus iekrāja "Spartak".

UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīra pāru izloze notiks pirmdien.

Pēc grupu turnīra, aizvadot divus apļus, divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā. UEFA Eiropas līgas fināls notiks 29.maijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.