Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Rīgā atgriežas boksa supersērija

Latvijā dzimis un Vācijā audzis futbolists Daniels Ontužāns

Vangažnieks no Minhenes «Bayern». Ontužāns cer uz panākumiem Latvijas futbola izlasē

Ar vienu no pasaulē dižākajiem klubiem Minhenes "Bayern" profesionālu līgumu noslēgušais Daniels Ontužāns jau aizvadījis pirmos treniņus Latvijas futbola valstsvienībā, ko Vācijā dzīvojošais 19 gadus vecais pussargs izvēlējās pārstāvēt. Kā ik vasaru futbolists uz brīdi iegriezās dzimtajos Vangažos, kur Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka priecājas par iespēju spēlēt Latvijas izlasē.

Minhenes klubā ar Ontužānu nopietni rēķinās, iekļaujot U-19 vecuma futbolistu sastāvā pārbaudes spēlēm ASV. Ontužāns ir spēlējis Vācijas U-16 izlasē, bet vēlāk nolēma karjeras turpinājumu valstsvienībā saistīt ar Latviju. Ontužāns labi saprotas ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) vadību un valstsvienības galveno treneri Slavišu Stojanoviču. 

Uz Vāciju Daniels pārcēlās kopā ar ģimeni astoņu gadu vecumā, bet vēl pēc trim gadiem viņu puiku mačos ievēroja Minhenes "Bayern" treneri. Ontužānu ģimene pārcēlās uz Augsburgu, kad viņa tēvam Mārim piedāvāja labu darbu Vācijā. Pierast pie dzīves Vācijā Danielam nebija vienkārši, jo puika nezināja vācu valodu, viss bija jāmācās no jauna. 

Pašlaik Ontužāns jau vairākas sezonas ir aizvadījis "Bayern" sistēmā, bet mīlestība uz futbolu viņam dzima vienā mirklī. "No pirmā pieskāriena [bumbai] zināju, ka tas ir mans sporta veids," viņš teica.

Daniela pirmais treneris Latvijā bija Kirils Varaksins, kurš spēlējis gan Maskavas CSKA, gan Eiropas un Āzijas klubos. Ontužāna tēvs atvedis dēlu pie Varaksina, kam uzreiz bijis skaidrs, ka Daniels būs futbolists. Savukārt pirmo profesionālo treniņu "Bayern" sastāvā Daniels aizvadīja respektējamā spāņu trenera Pepa Gvardiolas vadībā. 

Pirms gada Ontužāns noslēdza ar "Bayern" pirmo profesionālo līgumu uz trim gadiem. Par savu pirmo lielo līgumu futbolists priecājas un cer uz veiksmīgu karjeras turpinājumu. Iespējams, ka pirmo spēli Latvijas valstsvienībā Ontužāns aizvadīs jau piektdien, kad mājinieki Rīgā uzņems Izraēlas izlasi 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti