Sporta ziņas

Latvijas basketbola izlase aizvada treniņus pirms EuroBasket spēles ar Bosniju-Hercegovinu

Sporta ziņas

Latvijas bobsleja ekipāžas aizvada treniņus pirms Altenbergas posma

Jaunais Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs

Valstsvienības treneris Kazakevičs: Futbolistu iekļaušanai izlasē būs trīs kritēriji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas futbola valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs ceturtdien oficiāli parakstīja līgumu par stāšanos amatā un saskata iespējas nacionālajā izlasē uzlabot gan komandas sniegumu, gan rezultātu. Kazakevičs pavēstīja, ka ceļš uz izlasi būs atvērts visiem spēlētājiem, kas atbildīs trim galvenajiem kritērijiem.

Spēlētāju motivāciju parādīt maksimāli labāko sniegumu ne tikai klubā, bet arī valstsvienībā, Kazakevičs nosauca kā pirmo no trim faktoriem, kas noteiks futbolista izredzes iekļūt izlasē. Par ne mazāk svarīgu Kazakevičs uzskata arī spēlētāju meistarību un spēju iekļauties kolektīvā, izpildot trenera prasības.

Kazakevičs valstsvienības vadīšanu nosauca par katra trenera karjeras augstāko punktu, bet tajā pašā laikā rēķinās ar nopietniem izaicinājumiem, jo

Latvijas izlases rezultāti un futbolistu konkurētspēja viņam raisīja daudz jautājumu.

Tomēr Kazakevičs ir pārliecināts, ka spēs mainīt lietu kārtību un uzlabot valstsvienības sniegumu, bet tam gan būšot nepieciešams ilgāks laiks, tādēļ treneris piekrita tikai ilgtermiņa amata piedāvājumam.

"Redzu iespēju uzlabot gan [izlases] spēli, gan rezultātu," žurnālistiem teica Kazakevičs. "Tie bija mani nosacījumi - ilgtermiņa līgums," viņš piebilda.

Līgums ar Kazakeviču ir noslēgts uz trijiem gadiem ar iespēju vienošanos pagarināt,

ja komanda kvalificēsies 2024.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, informēja Latvijas Fubola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. Viņš paskaidroja, ka kvalificēšanos 2024.gada finālturnīram federācijā uzskata par reāli sasniedzamu mērķi.

LFF sagaida, ka Kazakeviča darbs ilgtermiņā ļaus sagatavot augstas meistarības spēlētājus un radīs spēcīgu valstsvienības kodolu turpmākiem panākumiem. Kazakevičam tiks izvirzīti mērķi arī  īsākā termiņā, tomēr stratēģiskā plānā viņa atbildības sfērā būs visa nacionālo izlašu bloka pārvaldība, lai panāktu veiksmīgu dažāda vecuma spēlētāju piramīdas darbību.

Kazakevičam ilgtermiņa līgums spēcīga kolektīva izveidošanai bija paša izvirzīta prasība, tajā pašā laikā apzinoties, ka no valstsvienības rezultātu prasīs jebkurā brīdī.

Nacionālajai izlasei nevar būt nesvarīgas spēles vai rezultāti, atzina Kazakevičs.

Eiropas Nāciju līgā Latvijas izlase spēlēs zemākajā līmenī, kur treneris no komandas gaida tikai uzvaru.

Līdzšinējos valstsvienības trenerus Kazakevičs uzteica par komandas attīstībā paveikto un plāno ar savu priekšteci Slavišu Stojanoviču garāku sarunu, izlases galvenajam trenerim gan uzsverot, ka viņš ies savu ceļu. Kazakeviča asistenti izlasē būs Jurģis Pučinsks, Jānis Intenbergs, Marians Pahars, kā arī vārtsargu treneris Aleksandrs Proskurņins un fiziskās sagatavotības treneris Māris Smirnovs, kura pārziņā būs arī aizsargu gatavošana.

Lai labāk saprastu valstsvienības nozīmi katra izlases futbolista skatījumā, Kazakevičs līdz pirmajai treniņnometnei plāno apciemot lielāko daļu spēlētāju viņu klubos.

Vienlīdz lielas izredzes pretendēt uz vietu izlasē treneris sola visiem futbolistiem neatkarīgi no vecuma un pieredzes.

Vienīgi gadījumos, ja divi pretendenti būs absolūti vienādi, priekšroku viņš dos jaunībai. Lielu sastāva rotāciju izlases treniņnnometnēs Kazakevičs nesola, ļaujot noprast, ka galvenajās līnijās viņa noskatīto spēlētāju loks trenerim jau ir zināms. Kazakevičs uzsvēra, ka noteikti nebūs tolerants pret disciplīnas un darba ētikas pārkāpumiem.

Par ļoti svarīgu elementu izlases snieguma uzlabošanai Kazakevičs nosauca spēlētāju funkcionālās sagatavotības līmeņa celšanu.

Jau 3.martā Latvijas izlase izlozē uzzinās pretiniekus Nāciju līgas D grupā, savukārt pirmās pārbaudes spēles Kazakeviča vadībā komanda aizvadīs marta beigās izbraukumā pret Melnkalni un Sanmarīno.

Kazakeviču valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprināja 20.janvārī, bet līdz tam viņš bija Latvijas U-21 izlases galvenais treneris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti