Latvijas-Igaunijas basketbola līga, "VEF Rīga" 99:41 "Tartu Universitāte"

HK "Kurbads" hokejisti fināla trešajā spēlē gūst pirmo uzvaru

Mājās atgriežas Latvijas futbola valstvienība

Valstsvienības spēle Polijā raisa cerības Latvijas futbola cienīgai atdzimšanai

Latvijas un Polijas izlašu mačs Varšavā svētdien daudziem līdzjutējiem, iespējams, ļāva noticēt, ka kādu dienu pašmāju futbols atkal varētu pacelties tajos augstumos, kur bija 2004. gadā. Tātad iekļūtu kādā lielā finālturnīrā vai vismaz nonāktu soli no tā. Polija ir neapšaubāma Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas favorīte ar vieniem no spožākajiem uzbrucējiem Vecajā pasaulē Robertu Levandovski un Kšištofu Pjonteku. Abi bija pamatsastāvā laukumā arī šoreiz, tomēr nespēja uzspīdēt tik spoži, kā savos klubos.

Līdz 76.minūtei Latvijas izlase turējās vareni pret izcilo Polijas komandu, līdz ielaida pirmos vārtus un vēlāk 84.minūtē ielaida arī otro bumbu savā vārtu tīklā. Vairākas reizes komandu no droša vārtu zaudējuma glāba gan Pāvels Šteinbors, kurš jau vairākus gadus ir viens no labākajiem vārtsargiem Polijas čempionātā, gan spēlētāju pašaizliedzība.

Latvijas futbola izlase aizvada labu spēli Polijā
00:00 / 04:41
Lejuplādēt

Lai gan zaudējums ar 0:2, var pasmaidīt gan Latvijas Futbola federācijas vadība, gan spēlētāji. Šķiet, jaunais izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs ir atradis īsto pamatsastāvu, gan dzīslu, kādai jābūt attieksmei laukumā, gan kā to iedibināt spēlētājos pirms došanās uz zālāja.

Stojanovičs pēc mača pauda, ka nav nekur jāsteidzas, izdarot secinājumus pēc pirmajām divām kvalifikācijas spēlēm. Priekšā vēl astoņi mači gandrīz gada garumā, un pēc tiem varēs rezumēt, kas pašlaik notiek ar Latvijas futbolu. Savukārt spēlētāji bija gandarīti, ka Polijā parādīja labu spēli 51 112 skatītāju priekšā. Tādējādi šī spēle kļuvusi par apmeklētāko Latvijas izlases vēsturē.

Valstsvienības aizsargs Mārcis Ošs pastāstīja, ka jau pirms spēles bija patīkamas sajūtas, zinot, cik daudz skatītāju būs tribīnēs un pret kāda līmeņa futbolistiem būs jāspēlē. "[Rezultāts] 0:2 rāda, ka bijām kaut kur ļoti tuvu, bet beigās ļoti tālu no visa. Bet ir pozitīvas iezīmes, kas jāatstāj uz nākamo sabraukumu, lai varētu skatīties mazliet pozitīvāk," teica Ošs.

Lielu pārsteigumu Stojanovičs sagādāja pirms iepriekšējās spēles Ziemeļmaķedonijā, pamatsastāvā neiekļaujot Jāni Ikaunieku, kurš pērn bija viens no izlases līderiem. Varšavā Ikaunieks bija pamatsastāvā un darbojās labi. Pēc mača Polijā viņš atzina, ka Latvijas izlase labi nospēlēja pirmo puslaiku, kurā iespējas bija abām komandām, turklāt poļi ciklā pirmajā mājas spēlē nervozēja, jo ne viss viņiem izdevās. Pēc pārtraukuma Latvijas futbolisti tik labu sniegumu vairs neparādīja un Polijas spiediena rezultātā bija jūtams, ka briest vārtu guvums, atzina Ikaunieks.

Latvijas futbolam priekšā ir garš un smags ceļš, lai vismaz atgrieztos punktā, kur tas bija 2004.gadā. Tomēr spēle pret Poliju bija ļoti mazītiņš, bet solis pareizajā virzienā. Pēc mača gandarīts lidostā Polijā bija arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, kurš tomēr aicināja vēl neslavēt futbolistus, jo sperts pavisam neliels solis pretim vēlamā mērķa sasniegšanai.