CEV izaicinājuma kauss, RVS/LU - TJ "Ostrava"

Latvijas futbola Virslīga. "Valmiera FC" - "BJC Daugavpils"

«Valmieras» futbolisti paplicinātajā virslīgā nodrošina bronzu un dalību Eirokausos

"Valmiera" FC ceturtdien Latvijas virslīgas priekšpēdējā kārtā nepabeigtā spēlē mājās guva uzvaru 3:0 pār vīrusa izretināto BFC "Daugavpils" futbolistu sastāvu, nodrošinot bronzas medaļas, kā arī dalību Eiropas Konferenču līgas kvalifikācijā, liecina rīkotāju informācija.

Daugavpils komanda spēja spēlei pieteikt tikai astoņus futbolistus, praktiski paverot pretiniekiem ceļu uz uzvaru. Pirmajā puslaikā Luka Silagadze un Džibrils Gejs nodrošināja Valmieras komandai divu vārtu pārsvaru. Pēc pārtraukuma Gejs 54.minūtē guva trešos vārtus un spēle drīz vien tika pārtraukta, jo Daugavpils komandā maču varēja turpināt vairs tikai vārtsargs un pieci laukuma spēlētāji. Noteikumi komandai paredz vismaz 7 futbolistu dalību spēlē.

"Valmiera" FC kapteinis Krišs Kārkliņš intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka tik dīvainā spēlē piedalījās pirmoreiz mūžā. Tomēr viņš uzsvēra, ka komanda aizvadīja stabilu sezonu, tādēļ 3.vieta valmieriešiem ir pelnīta. "Galvenais bija iziet [laukumā], nokoncentrēties un iesist vismaz vienus vārtus, lai paši zinātu, ka esam arī šajā spēlē nopelnījuši trīs punktus un tad arī skatīties, kas tālāk būs," teica Kārkliņš.

Līdzšinējie pretendenti uz iekļūšanu trijniekā FK "Ventspils" ar 1:0 mājās uzveica FK "Metta" futbolistus, kas vēl nevar būt droši par izvairīšanos no pēdējās vietas, lai arī ieņem priekšpēdējo pozīciju. Savukārt Ventspils komandai palikšana ārpus trijnieka nozīmēs pirmoreiz nepiedalīties Eirokausos.

Zaudējumu cieta arī pastarīši "Tukums 2000/TSS", kas ar 0:5 viesos atzina FK "Liepāja" pārākumu, tomēr vēl saglabā cerības pēdējā spēļu kārtā apsteigt FK "Metta".

Čempionu titulu iepriekš nodrošinājusī "Riga" FC pretinieku laukumā ar 0:3 zaudēja RFS, kas jau bija garantējusi otro vietu. Jūrmalas "Spartakam" uzvara mājās 7:0 pār FK "Jelgava" teorētiski vēl ļauj cerēt uz 5.vietu.

Virslīgas sezonu 10 klubiem plānots pabeigt svētdien, 29.novembrī, trīs apļu turnīra noslēgumā. Kalendārs pandēmijas dēļ jau sākotnēji tika saīsināts no plānotajiem četriem apļiem. Latvijas Futbola federācija 24.novembrī nolēma virslīgā aizvadīt visas spēles, lai gan vairākiem klubiem ir sarežģīti nokomplektēt sastāvu, jo daudzi spēlētāji ir gan saslimuši ar Covid-19, gan atrodas pašizolācijā.