Latvijas futbola virslīga

Intervija ar Ēriku Punculi

Latvijas futbola virslīga. Valmiera - Spartaks

Latvijas futbola virslīga. Valmiera - Spartaks. Spēles momenti

«Valmiera Glass/ViA» uzvar Jūrmalas «Spartaku» un sper soli tuvāk Eirokausiem. Interesantākie momenti

Latvijas Futbola virslīgas sezona strauji tuvojas noslēgumam, bet intriga, kura komanda varētu izcīnīt bronzu vai ceturto vietu, kas dotu iespēju nākamsezon ņemt dalību Eirokausos, vēl ir saglabājusies. Svētdien “Valmiera Glass/ViA” ar 3:0 uzvarēja Jūrmalas “Spartaks” vienību, turpinot cīņu par virslīgas bronzu un Eirokausiem. Tiešraide LTV7 un REPLAY.lv.

Klāvs Kremēns, kurš iepriekš bija “Valmiera Glass/ViA” vienībā, bet tagad pārstāv “Spartaka” krāsas, pirms spēles LTV norādīja, ka jānospēlē līdz galam, un tad jau būs redzams, kura no komandām spēcīgāka. Jāspēlē ātrāk, drošāk un spēcīgāk.

Intervija ar Klāvu Kremēnu

Tikmēr valmierietis Alvis Jaunzems norādīja, ka šajā spēlē nevar pieļaut muļķīgas kļūdas. Taču šī spēle nebūs vienīgā, kura komandai jāuzvar, lai garantētu vietu Eirokausos.

Intervija ar Alvi Jaunzemu

Jau pašā spēles sākumā vadībā izvirzījās valmierieši - komandas labā ar vārtu guvumu izcēlās Toluvalase Arokodare. Pēc brīža rezultatīvais nigērietis guva traumu, un viņam laukums mediķu pavadībā bija jāatstāj. Vēlāk gan Arokodare atgriezās laukumā, taču savainoto roku īpaši nekustināja.

Arokodare gūst pirmos vārtus

Spēle turpinājās līdzīgi, taču neviena no komandām nopietnuz uzbrukumus izveidot nespēja  un pārtraukumā valmierieši devās ar vienu vārtu pārsvaru.

“Valmiera Glass/ViA” viceprezidents Uldis Pūcītis pēc pirmā puslaika sarunā ar LTV atklāja, ka sestdien viņš un komanda aktīvi sekojusi līdzi Latvijas kausa finālam, kurā tikai papildlaikā RFS guva uzvaru pār FK “Jelgava”, kas savukārt valmieriešiem nozīmē daudz aizsniedzamākus Eirokausus.

Intervija ar Uldi Pūcīti

Runājot par nākamo sezonu, Pūcītis atklāja, ka pirms divām dienām ir parakstīts līgums ar treneri Tamazu Pertiju līdz nākamās sezonas beigām. Ir līgumi arī ar vadošajiem spēlētājiem, taču sastāvs nākamajai sezonai būs skaidrs vēlāk.

Otrais puslaiks iesākās tikpat vienlīdzīgi - milzīgā vējā pie bīstamiem momentiem tikt neizdevās, taču "Spartaks" palika mazākumā, un cerības izlīdzināt rezultātu jūrmalniekiem nepalielinājās.

76. minūtē jūrmalnieku izredzes iznīcināja Arokodare, gūdams jau otros vārtus šajā spēlē valmieriešu labā.

Arokodare panāk 2:0

Jau kompensācijas laikā "Valmiera Glass/ViA" guva jau trešos vārtus - to autors komandas kapteinis Aleksejs Grjaznovs.

“Psiholoģiski bija viegli noskaņoties, bet spieda tas, ka mēs trīs pēc kārtas viņiem zaudējām,” pēc spēles LTV atklāja “Valmiera Glass/ViA” spēlētājs Ēriks Punculs. Viņš pauda, ka šī bijusi pamatota uzvara, un komandai bijis skaidrs, ka nevar nospēlēt pret “Spartaku” neizšķirti vai pat zaudēt.

Intervija ar Ēriku Punculu

Šobrīd gan priecāties esot par agru – vēl valmieriešiem jāuzvar arī turpmākās divas spēles.

Ar 61 punktu 29 spēlēs līderpozīcijās ir "FC Riga" komanda,par sešiem punktiem mazāk ir 30 cīņas aizvadījušajai RFS, bet trijnieku ar 47 punktie4m 30 spēlēs noslēdz FK "Ventspils". Tālāk ar 44 punktiem 30 mačos seko "Valmiera Glass"/ViA vienībai, kamēr piektais ar 41 punktu 30 mačos ir "Spartaks".

35 punkti ir "Liepājai", 33 punkti "Jelgavai", par trim mazāk nu "Daugavpilij", bet turnīra tabulu ar 25 punktiem noslēdz "Metta".

Tikmēr "BFC Daugavpils" mājas spēlē ar 1:0 uzvarēja FK "Liepāja". Vienīgos vārtus šajā spēlē guva Kaspars Kokins.

Virslīgā šogad startē deviņas komandas, un sezona noslēgsies 9. novembrī.