Latvijas futbola Virslīga. "RFS" - "Riga FC"

LBL pusfināls. "Latvijas Universitāte" - "VEF Rīga"

Latvijas futbola Virslīga. "RFS" 2:1 "Riga FC"

«Valmiera» FC futbolisti uzveic «Liepāju», RFS uzvar Rīgas derbijā

RFS trešdien savā laukumā Latvijas futbola virslīgas devītās kārtas spēlē divu Rīgas klubu derbijā atspēlēja vienu vārtu deficītu un pieveica "Riga", pakāpjoties turnīra tabulā uz otro vietu. RFS pieveica "Riga" ar 2:1. Savukārt "Valmiera" FC futbolisti mājās ar 3:0 pārspēja līdzšinējo virslīgas līderi FK "Liepāja", visus vārtus gūstot otrajā puslaikā.

(papildināts pēc RFS - "Riga" FC spēles noslēguma)
Jau pirmajā minūtē "Riga" izvirzījās vadībā, kad pēc Aleksandra Filipova slīpa sitiena no soda laukuma vidus bumbu, cenšoties to apturēt pirms vārtu līnijas, vārtos ievirzīja RFS aizsargs Žiga Lipuščeks - 1:0 "Riga" labā.

Pēc Andreja Iliča centrējuma no labās puses "Riga" mača 12.minūtē aizsargs Antonijs Černomordijs ar galvu atsita bumbu tālāk no vārtiem, taču tā nonāca tieši uz kājas Emersonam, kurš ar ne pārāk spēcīgu, taču precīzu sitienu bumbu ar vienu kustību raidīja vārtu kreisajā apakšējā stūrī - 1:1.

Aizraujošā cīņā pa vārtu konstrukciju trāpīja gan Filipovs, gan Iličs. 60.minūtē Iličs izvirzīja vadībā jau mājiniekus. Stūra sitienu labajā malā izspēlējot, viņš pēc centrējuma uz vārtu tālo stabu ar galvu raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī - 2:1 mājinieku labā.

Viesu iespējas atspēlēties mazināja Černomordija 82.minūtē nopelnīta sarkanā kartīte. Viņš ar rupju paņēmienu apturēja Emersonu. Pašās cīņas beigās vēl Filipovs no vārtsarga laukuma līnijas, tēmējot tālajā vārtu stūrī, trāpīja pa kreiso vārtu stabu.

Divu spēļu diskvalifikācijas dēļ RFS komandai nevarēja palīdzēt galvenais treneris Viktors Morozs.

Savukārt Valmierā laukuma saimniekiem uzvaru nodrošināja Kamilo Menas, Aliunes Ndojē un Lukas Silagadzes iesistie vārti.

Mena 68.minūtē ātru "Valmieras" uzbrukumu noslēdza ar precīzu sitienu no soda laukuma vārtu tālajā stūrī. Savukārt 10 minūtes vēlāk Mena no gala līnijas piespēlēja vārtu priekšā, kur uz maiņu laukumā nākušajam Ndojē metra distancē atlika pielikt bumbai kāju. Savukārt Silagadze jau kompensācijas laikā izkārtoja sev ērtu sitienu no soda laukuma vidus un trāpīja vārtu apakšējā stūrī.

Ceturtdien "Super Nova" uzņems "Metta" vienību, bet divas cīņas - "Tukums 2000"/"Telms"-Jūrmalas "Spartaks" un "Auda"-"Daugavpils" - pārceltas uz 12.jūniju.

Turnīra tabulas galvgalī ar deviņās spēlēs gūtiem 20 punktiem ir "Valmiera" un RFS. Pa 19 punktiem ir "Liepājai" un "Riga". Tālāk pēc astoņās cīņās sakrātiem 12 punktiem ir "Auda" un "Daugavpils". Seši punkti ir "Metta", četrus punktus punktus sakrājis "Tukums 2000"/"Telms" un trīs - "Super Nova", bet vienu punktu - Jūrmalas "Spartaks".

Virslīgā piedalās 10 komandas, kas līdz 13. novembrim izspēlēs četrus apļus.