Kas jāmaina Latvijas sportā? - Cīņa par tenisa prezidenta krēslu sola jautrus brīžus

PK posms daiļslidošanā junioriem. Kirils Korkačs

Latvijas futbola Virslīga "Valmiera FC" - "Riga FC"

«Valmiera» FC futbolisti uzvar tuvāko sekotāju «Riga» FC

Tuvojoties Latvijas futbola virslīgas sezonas noslēgumam aizvien vairāk saasinās cīņa par iekļūšanu pirmajā trijniekā turnīra tabulā. Svētdien "Valmiera" FC ar 3:1 uzvarēja "Riga" FC futbolistus, saglabājot līderpozīcijas un vēl vairāk atraujoties no tuvākajiem sekotājiem.

Svētdienas spēle "Valmierā" tika dēvēta par sešu punktu spēli, jo uzvaras gadījumā otrajā vietā esošie rīdzinieki turnīra tabulā pietuvotos Valmierai līdz viena punkta starpībai, taču piedzīvotā zaudējuma dēļ trīskārtējā Latvijas čempione no pirmās vietas turnīra tabulā atpaliek jau par septiņiem punktiem, kas iespēju pacīnīties par čempiona titulu padara krietni sarežģītāku.

"Valmiera FC" nostiprinās turnīra tabulas galvgalī
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valmierai izdevās izcils spēles sākums, jau otrajā minūtē pēc vārtsarga Riharda Matrevica rezultatīvas piespēles pāri visam laukumam ar precīzu sitienu izceļoties kolumbietim Kamilo Menam. Tālāk visu pirmo puslaiku rīdzinieki daudz vairāk kontrolēja bumbu, centās veidot momentus, taču Valmieras aizsardzība bija līmenī. Otrajā puslaikā jau valmierieši veidoja vairāk bīstamu momentu, kas rezultējās ar Raimonda Kroļļa vārtu guvumu ar galvu un Alvja Jaunzema lielisku tālsitienu. Rīdzinieki pašās spēles beigās vienus vārtus atguva, bet neko daudz tas nemainīja - piedzīvots zaudējums ar 1:3.

Valmieras kapteinis Raimonds Krollis pēc spēles atzina, ka galvenā trenera Jurģa Kalna būšana tribīnēs diskvalifikācijas dēļ neko daudz neietekmēja, jo spēles laikā treneri no laukuma malas tāpat ir sarežģīti dzirdēt.

FC Riga komandai šis bija jau ceturtais zaudējums pēc kārtas pret Valmieru, turklāt šodien iesistie vārti bija vienīgie šajās četrās spēlēs. Par zaudējuma iemesliem pastāstīja FC Riga aizsargs Antonijs Černomordijs.

Pašreizējo situāciju turnīra tabulā labi raksturoja pēcspēles uzvedība ģērbtuvēs, pie "Valmieras" komandas skanot skaļai mūzikai, smiekliem un sarunām, bet pie rīdziniekiem valdot kapa klusumam. Uzvara "Valmieru" pietuvinājusi savam pirmajam Latvijas čempiona titulam kluba vēsturē, bet tas vēl būs jānodrošina atlikušajās astoņās sezonas spēlēs.

Pamatīgas kaislības valdīja arī virslīgas svētdienas otrajā spēlē, kurā FK "Liepāja" spēja atspēlēt divu vārtu starpību un izraut neizšķirtu ar 2:2 spēlē pret "Super Nova".

28. minūtē Aleksandra Koļinko vadīto komandu vadībā izvirzīja Marko Regžas veiksmīgi izpildītais soda sitiens. Regžas rēķinā arī otrais vārtu guvums otrā puslaika vidū. bet tad Inasio Migels  spēja samazināt rezultāta starpību, bet Dodo vārtu guvums pielika punktu šai spēlei.

Ar 67 punktiem 28 spēlēs turnīra tabulas līderpozīcijās ir "Valmiera FC". Septiņus punktus no līdera atpaliek "Riga FC", bet trijnieku noslēdz RFS ar 57 punktiem. Ceturtajā pozīcijā "Liepāja" ar 53 punktus, piektajā - "Auda ar 44, bet sestā - "Daugavpils" ar 28 punktiem. Tukums 2000/Telms" ir 27 punkti rēķinā, kam ar  21 punktu seko "Metta" un ar 18 punktiem  Jūrmalas "Spartaks". "Super Nova" noslēdz desmitnieku arī ar 18 punktiem.

Šogad virslīgā piedalās 10 komandas. Virslīga nsolēgsies novembrī.