Vācijas futbola izlase uz Konfederāciju kausa izcīņu neieradās spēcīgākajā sastāvā, tomēr uzvara pirmajā spēlē Sočos 3:2 pār Austrāliju apliecināja, ka Pasaules kausa īpašnieki Krievijā ir atbraukuši pēc vēl vienas trofejas. Mazāk vācieši domāja par aizsardzību, kas ļāva rezultatīvi nospēlēt arī pretiniekiem.

Lai arī ne spēcīgākajā sastāvā, vācieši izveidoja daudz vairāk bīstamu situāciju un tehniski dominēja mačā pret Āzijas kausa ieguvējiem, kam gan arī bija savas iespējas.

Vācijas izlase atklāj rezultātu

Vācijai pirmajam vārtu guvumam pietika ar četrām minūtēm. Julians Brands no gala līnijas teicami piespēlēja bumbu soda laukumā, kur neatvairāms sitiens izdevās Larsam Štindlam.

Vāgners sit garām Austrālijas vārtiem

Tuvu pārsvara divkāršošanai Vācija bija uzbrukumā, kura noslēgumā Sandro Vāgneram mazliet pietrūka, lai kritienā ar galvu aizsniegtos līdz bumbai vārtu priekšā.

Aizsarga teicama spēle vēlreiz glābj Austrālijas izlasi

Metjū Letijs austrāliešus glāba, izsitot bumbu no vārtu līnijas.

Rogičs panāk Austrālijai izlīdzinājumu 1:1

Austrālijai 41. minūtē neizšķirtu panāca Toms Rogičs. Pēc viņa pirmā sitiena bumba atlēca no aizsarga Škodrana Mustafi muguras ērtam atkārtojumam, un Rogičs nekavējās to izmantot.

Austrālijas soda laukumā nogāž Gorecku

Taču vāciešiem pietika ar pāris minūtēm, lai atjaunotu vadību.

Drakslers Vācijai realizē 11 metru soda sitienu

Austrālijas soda laukumā nogāza Leonu Gorecku un kapteinis Julians Drakslers realizēja 11 metru soda sitienu.

Gorecka nodrošina Vācijai 3:1 pārsvaru

Gorecka otrā puslaika sākumā panāca 3:1 - pussargs soda laukumā izvēlējās sist pa vārtiem, nevis piespēlēt, un trāpīja vārtu tuvajā stūrī.

Juričs vārtu priekšā izmanto Vācijas vārtsarga kļūdu

Austrāliešiem vēlreiz izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, kad 56. minūtē Vācijas vārtsargs Bernds Leno izlaida satverto bumbu un to vien bija gaidījis Tomi Juričs. Vārtu guvumu tiesneši ieskaitīja pēc video izskatīšanas, kurā nesaskatīja rikošetu no austrālieša rokas soda laukumā.

Verneram pietrūkst veiksmes Austrālijas soda laukumā

Izcili ar vairākām māņu kustībām Austrālijas soda laukumā 75. minūtē nospēlēja uz maiņu laukumā iznākušais Timo Verners un izveidoja sev lielisku sitiena iespēju, bet trāpīja pa vārtu stabu.

Pirmajā spēlē B grupā svētdien čīlieši ar 2:0 bija pārāki par Kamerūnas izlasi. Grupu kārtu spēles turnīrā iesaistītajām astoņām valstsvienībām turpināsies līdz nedēļas beigām, kad kļūs zināmi pusfinālisti.

Vācijas valstsvienības galvenais treneris Joahims Lēvs Konfederāciju kausa izcīņā pieteica septiņus debitantus, bet ārpus sastāva palika tādas zvaigznes kā Tomass Millers, Toni Kross, Mesuts Ezils, Žeroms Boatengs un Manuels Noiers. Lēvs paskaidroja, ka viņa mērķis ir ļaut paostīt pulveri jaunajiem, un ne ar pušplēstu vārdu nepieminēja, ka izlases mērķis varētu būt Konfederāciju kausa izcīnīšana.

Jau vēstīts, ka Konfederāciju kausa izcīņā četrās Krievijas pilsētās piedalās sešu pasaules reģionu čempioni, Pasaules kausa īpašniece Vācija un mājiniece Krievija. Divās grupās sadalītās komandas vispirms izspēlē apļa turnīru, pēc kura pa divām spēcīgākajām komandām iekļūs pusfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi 2.jūlijā finālā Sanktpēterburgā.