Vācija pēdējā uzbrukumā iesit uzvaras vārtus, turpina cīņu par astotdaļfinālu

Pasaules kausa pašreizējā īpašniece Vācija sestdien Sočos pēdējā uzbrukumā nodrošināja uzvaru 2:1 pār Zviedrijas futbolistiem F grupā un turpina cīņu par iekļūšanu astotdaļfinālā, turklāt čempioni saglabā cerības savu likteni izlemt paši.

Zviedrijai spēlējot no aizsardzības, komanda tomēr spēja izvirzīties vadībā, kad 32.minūtē pretuzbrukumā rezultatīvs bija Ola Toivonens. Neizšķirtu uzreiz pēc pārtraukuma atjaunoja Marko Reuss. Vācieši 82.minūtē palika mazākumā pēc Žeroma Boatenga noraidījuma, taču kompensācijas laika pašās beigās Toni Kross guva uzvaras vārtus.

Vācijas uzvaras vārti

Taču pēdējais uzbrukums vāciešiem bija veiksmīgs - pēc izspēlēta soda sitiena Kross sita un perfekti trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Apņēmīgs spiediens jau pirmajās minūtēs ļāva vāciešiem izveidot vairākas draudīgas situācijas pie Zviedrijas vārtiem.

Vācijas spiediens vārtu priekšā noslēdzas ar nobloķētu sitienu

Juliana Drakslera sitienu no tuvas distances zviedriem izdevās nobloķēt.

Vācijas soda laukumā nogāž Markusu Bergu

Zviedri toties atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu - 13.minūtē viens pret vārtsargu rāvās Markuss Bergs un Vācijas izlasei paveicās, ka par viņa nogāšanu tiesnesis nepiešķīra 11 metru soda sitienu.

Pēc gūtas traumas nomaina Sebastianu Rūdiju

Neveiksmīgā epizodē 25.minūtē Ola Toivonens ar papēdi pārsita degunu Vācijas futbolistam Sebastianam Rūdijam, kurš tika nomainīts.

Ola Toivonens izvirza Zviedriju vadībā

Vēl lielākas nepatikšanas Toivonens sagādāja septiņas minūtes vēlāk. Vācija laukuma centrā zaudēja bumbu, kas nonāca soda laukumā pie Toivonena, kurš efektīgi pārsita pāri vārtsargam Manuelam Noieram.

Pretuzbrukumā Zviedrijai pietrūkst noslēguma

Tuvu otro vārtu zaudējumam Vācija bija 44.minūtē, kam Viktora Klaesona saminstināšanās teicamā pretuzbrukumā atstāja zviedrus bez sitiena pa vārtiem.

Vārtsarga reakcija glābj Vāciju no vārtu zaudējuma

Arī puslaika izskaņa atgādināja, ka Zviedrija ne velti ir vadībā. Tikai Noiera meistarība glāba pēc Berga sitiena.

Marko Reuss gūst vārtus Vācijai

Toties trešajā minūtē pēc pārtraukuma piespēli gar vārtiem noslēdza Reuss un rezultāts kļuva neizšķirts 1:1.

Marko Reuss neizmanto iespēju vārtu priekšā

Vācijas futbolisti gandrīz nepārtraukti darbojās pretinieku laukuma pusē un 61.minūtē pēc labas piespēles gar vārtu priekšu ar papēdi bumbai netrāpīja Reuss.

Žeroma Boatenga noraidījums atstāj Vāciju mazākumā

Cerības uz uzvaru Vācijai mazināja Žeroma Boatenga noraidījums 82.minūtē par otro brīdinājumu.

Vācijas vārtsargs teju netrāpa pa vārtu priekšā atsitamu bumbu

Turklāt Noiera klupiens pāris minūtes vēlāk gandrīz maksāja vārtu zaudējumu, bet Vācija izspruka sveikā.

Robins Olsens vārtos glābj zviedrus

Savukārt zviedrus vārtsargs Robins Olsens glāba 88.minūtē, atvairot Mario Gomesa sitienu zem pārliktņa.

Zviedru vārtu stabu norībina tālšāviens

Jau kompensācijas laikā pa Zviedrijas vārtu stabu trāpīja Julians Brands, pirms Vāciju izglāba Kross.

Labākās izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā F grupā ir Meksikas izlasei, kas sestdien ar 2:1 uzvarēja Dienvidkoreju un divās spēlēs tikusi pie sešiem punktiem. Pirmajās spēlēs grupā Meksikas izlase atstāja tukšā Vāciju (1:0), turpretim zviedri pieveica Dienvidkorejas valstsvienību (1:0). Pa trim punktiem ir Vācijai un Meksikai, kas pēdējā kārtā tiksies attiecīgi ar Dienvidkoreju un Meksiku. Teorētiski izredzes nav zudušas arī korejiešiem, bet praktiski tam var nepietikt pat ar sensacionālu uzvaru pār Vāciju.

Dienas pirmajā spēlē G grupā Beļģijas futbolisti guva iespaidīgu uzvaru pār Tunisiju (5:2).

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.