Vācieši un portugāļi Eiropas futbola čempionātā ar neizšķirtiem tiek astotdaļfinālā

Portugāles izlase trešdien Budapeštā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Franciju un Eiropas futbola čempionāta grupas kārtas noslēgumā iekļuva astotdaļfinālā. Paralēli otrā spēlē F grupas noslēgumā Vācijas izlase Minhenē divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu pret Ungāriju un ar neizšķirtu 2:2 arī garantēja dalību izslēgšanas spēlēs, liecina rīkotāju informācija.

Lai garantētu dalību astotdaļfinālā Vācijai bija nepieciešams vismaz neizšķirts, turpretim Ungārijas izlasei - uzvara. Savukārt Portugālei vajadzēja vismaz punktu, lai tiktu tālāk, bet Francijai neizšķirts ļāva iegūt pirmo vietu grupā.

Portugāļi vadībā izvirzījās 30.minūtē pēc Krištianu Ronaldu realizēta 11 metru soda sitiena, ko tiesnesis piešķīra par vārtsarga Igo Lorisa pārkāpumu pret Danilu cīņā par gaisa bumbu. Pirmā puslaika izskaņā tiesnesis saskatīja, ka portugālis Nelsons Semedu soda laukumā nogāza Kilianu Mbapi, tiesības uz 11 metru soda sitienu ieguva Francija un Karims Benzema atjaunoja neizšķirtu.

Francijas izlase pēc pārtraukuma pārņēma vadību, lai gan Benzemas 47.minūtē gūtos vārtus sākotnēji neieskaitīja aizmugures dēļ. Tomēr video izskatīšanā tiesnesis konstatēja, ka pārkāpuma nebija. Toties portugāļi revanšējās ar vēl vienu 11 metru sitienu - soda laukumā ar roku nospēlēja Francijas futbolists Žils Kunde un Ronaldu panāca 2:2.

Minhenē ungāri divreiz izvirzījās vadībā, tomēr Vācijas izlase allaž spēja rezultātu izlīdzināt. Adams Salai 11. minūtē rezultatīvi noslēdza ātru uzbrukumu, savukārt 66.minūtē Kajs Havercs tika pie bumbas Ungārijas soda laukumā un atjaunoja neizšķirtu. Tikai pāris minūtes vēlāk Andrāša Šēfera sitiens ar galvu vēlreiz nodrošināja vienu vārtu pārsvaru ungāriem, tomēr no zaudējuma mājiniekus glāba uz maiņu laukumā nākušais Leons Gorecka, ar spēcīgu sitienu gūstot otros vārtus Vācijai.

Līdz ar grupu kārtas noslēgumu kļuva zināmi visi astotdaļfināla pāri.

Izslēgšanas turnīrs sāksies sestdien, 26.jūnijā ar Velsas-Dānijas un Itālijas-Austrijas spēlēm. Dienu vēlāk risināsies Nīderlandes-Čehijas un Beļģijas-Portugāles dueļi, bet 28.jūnijā laukumā dosies Horvātija-Spānija un Francija-Šveice. Pēdējās cīņās par vietu ceturtdaļfinālā 29.jūnijā tiksies Anglija-Vācija un Zviedrija-Ukraina.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas sešās grupās un aizvadīja spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.