Urugvajas futbolisti ar pārliecinošu uzvaru atvēsina Krievijas izlases ambīcijas

Urugvajas izlase pirmdien Samarā ar 3:0 pārspēja mājiniekus Krievijas futbolistus Pasaules kausa finālturnīra spēlē un nodrošināja pirmo vietu A apakšgrupā. Abas komandas dalību astotdaļfinālā jau bija nodrošinājušas pirms pēdējās spēļu kārtas grupā, līdz ar to izslēgšanas turnīrā piedalīsies arī Krievija.

Trešajā uzvarā trijās spēlēs Urugvajai divu vārtu pārsvaru nodrošināja Luiss Suaress un Djego Laksalts, bet mača izskaņā Edinsons Kavani panāca 3:0. Krievijas izlase pirmajā puslaikā palika 10 vīru sastāvā pēc Igora Smoļņikova noraidījuma.

Pretinieki izslēgšanas turnīrā Urugvajai un Krievijai kļūs zināmi pirmdien vakarā, kad noslēgsies spēles Spānijas un Portugāles pārstāvētajā B apakšgrupā.

Luiss Suaress atklāj rezultātu

Rezultātu 10.minūtē atklāja Luiss Suaress ar nevainojami izpildītu soda sitienu jeb tiešo brīvsitienu, pēc kura bumba ielidoja vārtu apakšējā stūrī.

Artjoma Dzjubas sitiens no vārtu priekšas

Krievijas izlase tuvu panākumam bija 17.minūtē, kad Artjoms Dzjuba cīņā ar aizsargiem no vārtu priekšas sita ar galvu, bet bumba aizlidoja pāri vārtiem.

Krievijai neveiksmīgā epizodē rezultāts kļūst 0:2

Savukārt 23.minūtē pēc Djego Laksalta tāla sitiena bumba skāra mājinieku rezultativitātes līderi Denisu Čeriševu un par sarūgtinājumu mājiniekiem nonāca vārtos.

Rodrigo Betankūrs neizmanto lielisku iespēju

Ļoti tuvu Krievijas izlase bija arī trešo vārtu zaudējumam piecas minūtes vēlāk, tomēr Rodrigo Betankūrs neizmantoja labu iespēju soda laukumā.

Krievijas izlase paliek 10 vīru sastāvā

Turklāt 37.minūtē Krievijas izlase palika mazākumā pēc aizsarga Igora Smoļņikova noraidījuma par otro brīdinājumu.

Atsākot spēli pēc pārtraukuma, urugvajieši vairāk centās kontrolēt bumbu un saasināt uzbrukumus nesteidzās. Savukārt Krievijas centieni pretinieku vārtu tuvumā bija maziem spēkiem un mājiniekiem pietrūka arī precizitātes.

Labā sitiena pozīcijā Dzjuba 74.minūtē netrāpīja vārtu tālajā stūrī.

Urugvajas vārtsargs droši tver bumbu bīstamā piespēlē gar vārtiem

Savukārt 85.minūtē Urugvajas vārtsargs Fernando Muslera neitralizēja Fjodora Smolova bīstamu piespēli gar vārtiem.

Edinsons Kavani panāk 3:0

Tomēr pēdējais vārds vēl bija sakāms Urugvajas izlasei - Igors Akinfejevs 90.minūtē izvilka bumbu pēc Kristiana Rodrigesa sarežģīta sitiena, bet turpinājumā pēc stūra sitiena vārtus guva Edinsons Kavani.

Gan Krievijas, gan Urugvajas izlase iepriekš grupā uzveica Saūda Arābiju un Ēģipti, garantējot dalību izslēgšanas turnīrā. Labāka vārtu attiecība aizvadītajās spēlēs ļautu pirmo vietu saglabāt Krievijai, ja tā pēdējo maču grupā būtu aizvadījusi neizšķirti.

Paralēli pēdējo spēli grupā un finālturnīrā Volgogradā aizvadīja Saūda Arābijas un Ēģiptes izlases. Uzvarēja Saūda Arābija, grupā iegūstot 3.vietu

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.