Ungārijas futbolisti izcīna punktu pret pasaules čempioni Franciju, vācieši pārspēj Portugāli

Ungārijas futbola izlase sestdien Budapeštā cīnījās neizšķirti 1:1 ar francūžiem Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē un sarežģītajā F grupā saglabāja cerības uz astotdaļfinālu, liecina rīkotāju informācija. Pirmā uzvara izredzes uz dalību izslēgšanas spēlēs uzlaboja Vācijai, kas rezultatīvā duelī ar 4:2 Minhenē pieveica Portugāles izlasi.

(papildināts ar Vācijas uzvaru pār Portugāli)
Pasaules kausa īpašniece Francijas izlase daudz vairāk uzbruka, spiežot pretiniekus darboties no aizsardzības, taču nonāca zaudētājos, pirms spēja rezultātu izlīdzināt. Vārtus Ungārijai pirmā puslaika kompensācijas laikā guva Atila Fiola, bet neizšķirtu Francijai 66.minūtē panāca Antuāns Grizmans.

Francijai labas iespējas pirmajā puslaikā neizmantoja Grizmans un Kilians Mbape, kurš ik pa brīdim raustīja pretinieku aizsardzību. Skatītāju skaļi atbalstītie ungāri pirmā puslaika vidū palika bez savainojumu guvušā kapteiņa Adama Salai, kā arī reti tika līdz sitienam pa vārtiem, taču pirms pārtraukuma atklāja rezultātu. Francūži neriskēja pārkāpt noteikumus pret Fiolu, kurš izrāvās viens pret vārtiem un precīzi sita tuvajā apakšējā stūrī.

Atsākoties spēlei pēc pārtraukuma, turpinājās Francijas izlases spiediens un favorīti bija tuvu panākumam 60.minūtē, kad Usmans Dembele trāpīja pa vārtu stabu. Arvien aktīvs bija Mbape, kurš iespēlēja bumbu soda laukuma vidū, kur neatvairāmi sita Grizmans, panākot 1:1. Pēc Mbapes sitiena ungārus vēl glāba vārtsargs Peters Gulāči un mača izskaņā laukuma saimnieki cīnījās, lai nosargātu neizšķirtu.

Portugāle atklāj rezultātu, bet divreiz trāpa savos vārtos

Vācijas izlase jau 5.minūtē guva vārtus, kas gan tika anulēti, jo tiesnesis video noskaidroja, ka uzbrukuma veidošanā Tomass Millers nospēlēja ar roku vēl pirms Robins Gosenss akrobātiskā sitienā raidīja bumbu tīklā. Portugāļiem bija jādomā par aizsardzības noturēšanu, jo spēle nevedās, taču tas neliedza pašreizējiem Eiropas čempioniem izvirzīties vadībā. Ātrā uzbrukumā Portugālei aizgādājot bumbu no viena laukuma gala līdz otram, Diogu Žota vārtu priekšā nepaskopojās ar piespēli Krištianu Ronaldu, lai arī būtu varējis droši sist pats.

Revanšs vāciešiem izdevās 35.minūtē - pēc Jošua Kimmiha garas piespēles uz pretējo laukuma malu un Gosensa centrējuma bumbu savos vārtos no soda laukuma vidus cīņā ar Kaju Havercu ievirzīja Rūbens Diašs. Turklāt pagāja tikai četras minūtes, līdz Kimmihs raidīja bumbu no gala līnijas uz vārtu priekšu un neveiksmīgi kāju pielika Rafaels Gereiru. Portugāle kļuva par pirmo Eiropas valstsvienību, kas augstākā līmeņa turnīrā vienā spēlē divreiz trāpīja savos vārtos.

Robins Gosenss gūst Vācijai ceturtos vārtus

Otrā puslaika sākumā pie sava vārtu guvuma tika arī Havercs, no pāris metru attāluma noslēdzot Gosensa piespēli. Portugāļu aizsardzība vēlreiz bija bezspēcīga pēc centrējuma 60.minūtē - Gosensa sitiens ar galvu pašā vārtu priekšā nodrošināja Vācijai jau graujošu 4:1 pārsvaru. Mājinieku atslābumu nekavējās izmantot Portugāles izlase, Ronaldu no laukuma gala nogādājot bumbu pie vārtu līnijas, kur rezultatīvu punktu pielika Žota. Vācijas vārtu stabu ar varenu sitienu vēl nodrebināja Renatu Sančess, tomēr portugāļiem spēka beigās pietrūka.

Dienas pēdējais mačs risināsies E grupā, Seviļā tiekoties Spānijas un Polijas izlasēm.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.