Uldriķis ar diviem vārtiem nodrošina Latvijas futbolistu uzvaru Nāciju līgas sezonas startā

Latvijas futbola izlase piektdien aizvadīja pirmo maču UEFA Nāciju līgas vājākajā D līgā un pārspēja Andoras futbolistus, panākumu ar diviem vārtiem nodrošinot Robertam Uldriķim. Latvija savā laukumā ar rezultātu 3:0 pārspēja Andoru.

Jau devītajā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Uldriķis, kurš veica izrāvienu uz vārtu priekšu un pēc Roberta Savaļnieka piespēles raidīja bumbu Andoras vārtos.

Pēc zaudētiem vārtiem Andoras vienība sāka uzbrukt uz Latvijas aizsardzības zonā, vienā epizodē pat pārsteidzot Latvijas vienību ar tālu sitienu, bumbai trāpot pa vārtu pārliktni.

Pirmā puslaika izskaņā Latvijas futbolistiem bija iespēja dubultot pārsvaru, taču tika fiksēta spēle ar roku.

Otrā puslaika ievadā Jānis Ikaunieks pēc pretinieku vārtsarga kļūdas paspēra bumbu vārtu virzienā, taču Andrejs Cigaņiks nepaspēja aizskriet līdz komandas biedra raidītajai bumbai, un tā paripoja garām vārtiem.

80.minūtē pēc brīvsitiena Uldriķim izdevās apspēlēt pretinieku vārtsargu, un viņš vēlreiz raidīja bumbu Andoras vārtos. Pēc VAR  pārbaudes, vai vārtu guvumā nebija aizmugures, tie tika ieskaitīti, dubultojot Latvijas pārsvaru. Arī šajā vārtu guvumā pie rezultatīvas piespēles tika Savaļnieks.

Īsi pēc gūtajiem vārtiem Latvija tika pie 11 metru soda sitiena, kuru Latvijai nopelnīja Alvis Jaunzems. "Pendeli" izpildīja Jānis Ikaunieks, kurš veiksmīgi izmantoja iespēju un panāca 3:0.

Maču "Daugavas" stadionā klātienē vēroja 5863 skatītāji.

Šodien savstarpēju maču aizvadīs arī pārējās divas D līgas pirmās grupas vienības, Lihtenšteinai savā laukumā uzņemot Moldovu.

Latvijas futbolisti pēdējās divas pārbaudes spēles aizvadīja marta beigās. Pirmā pārbaudes spēle pret Kuveitu noslēdzās neizšķirti 1:1, bet otrajā mačā Latvija ar 1:0 pārspēja Azerbaidžānu.

Turpretī Andoras futbolisti marta beigās spēkojās ar Sentkitsas un Nevias futbolistiem un Grenādas valstsvienību, abos mačos uzvarot ar 1:0.

Pagājušajā Nāciju līgas turnīrā 2020.gadā Latvijas futbolisti ar Andoru vienu reizi spēlēja neizšķirt 0:0, bet otrajā savstarpējā mačā svinēja panākumu ar 5:0.

Latvija FIFA rangā ieņem 135.vietu, bet Andora ierindojas 153.pozīcijā.

Preses konferencē, nosaucot izlases sastāvu gaidāmajām spēlēm, Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs norādīja, ka Latvijas mērķis ir uzvarēt savā grupā, lai tiktu pie iespējas pēc diviem gadiem sacensties par vienu līmeni augstāk pret spēcīgākiem pretiniekiem.

Latvija spēlē pēc spēka ceturtajā jeb vājākajā līmenī - D līgā, kur nākamajā mačā 6.jūnijā Latvija uzņems Lihtenšteinu, 10.jūnijā viesos tiksies ar Moldovu un 14.jūnijā - ar Lihtenšteinu.