Ukrainas un Zviedrijas futbolisti ar uzvarām stiprina izredzes spēlēt EURO 2016

Ukrainas un Zviedrijas futbola valstsvienības sestdien guva uzvaras izslēgšanas dueļu pirmajās spēlēs par iekļūšanu 2016. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, liecina rīkotāju informācija. Ukraiņi Ļvivā ar 2:0 pārspēja Slovēnijas izlasi, bet Zviedrija ar 2:1 Solnā pieveica dāņus.

Ukrainā rezultātu 23.minūtē atklāja Andrijs Jarmoļenko, bet 54.minūtē laukuma saimnieku pārsvaru divkāršoja Jevhens Seļezņovs. Spēle noritēja ar dominējošu Ukrainas izlases pārsvaru, un mājiniekiem palika arī daudz neizmantotu iespēju.

Savukārt Stokholmas piepilsētā Solnā Zviedrija divu vārtu pārsvaru ieguva pēc Emila Forsberga vārtu guvuma un Zlatana Ibrahimoviča realizētā 11 metru soda sitiena attiecīgi 45. un 50. minūtē. Dāņiem cerības uz labvēlīgu iznākumu divu spēļu summā vairoja Nikolai Jorgensena trāpījums 80.minūtē.

Abos pāros atbildes spēles notiks otrdien.

Savukārt svētdien vienā pārī jau risināsies atbildes spēle - Ungārijas futbolisti Budapeštā uzņems norvēģus, kurus iepriekš viesos pārspēja ar 1:0. Vēl vienā pārī pirms pirmdien Dublinā paredzētās spēles Īrijas un Bosnijas/Hercegovinas cīņā ir neizšķirts 1:1.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau ir kvalificējušās 20 valstis - Čehija, Islande, Beļģija, Velsa, Spānija, Slovākija, Vācija, Polija, Anglija, Šveice, Ziemeļīrija, Rumānija, Austrija, Krievija, Itālija, Horvātija, Portugāle, Albānija, Turcija, kā arī rīkotāja Francija. Pēdējās četras vakances aizņems izslēgšanas pāru uzvarētāji.

Nākamgad pirmoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs 24 komandas, nevis 16 valstsvienības, kā iepriekš.