Ukrainas futbola klubs «Šahtar» viesos uzvar titulēto Madrides «Real» Čempionu līgā

Ukrainas komanda Doņeckas "Šahtar" UEFA Čempionu līgas grupu turnīra pirmajā spēlē viesos trešdien pārspēja titulēto Madrides "Real". "Šahtar" sezonas pirmajā B grupas spēlē viesos ar 3:2 uzvarēja "Real".

Mājinieki pirmajā puslaikā deva viesiem iespēju panākt trīs vārtu pārsvaru. Pa vidu tam, kad mājinieku vārtus 29.minūtē bija iekarojis Tete un 42.minūtē Manors Solomons, 33.minūtē bumbu savos vārtos raidīja "Real" aizsargs Rafaels Varāns.

Otrajā puslaikā mājinieki bija tuvu tam, lai panāktu neizšķirtu. Luka Modričs 54.minūtē un Žuniors Vinisiuss piecas minūtes vēlāk samazināja viesu pārsvaru līdz 3:2.

"Real" labā vēl vienus vārtus mača kompensācijas laika otrajā minūtē guva Federico Valverde, taču viņam videoatkārtojumā tika konstatēts aizmugures stāvoklis.

Otrā grupas mačā Milānas "Inter" spēlēja 2:2 ar Menhengladbahas "Borussia". Mājiniekiem abus vārtus mača 49. un 90.minūtē guva Romelu Lukaku, bet viesiem 63.minūtē izcēlās Rami Bensebaini un 84.minūtē - Jonass Hofmans.

A grupas mačā "Salzburg" savā laukumā spēlēja 2:2 ar Maskavas "Lokomotiv". 19.minūtē pirmie vārtus guva viesi, kam izcēlās Eders. Mājinieki atbildēja ar Dominika Soboslai vārtiem 45.minūtē un Zlatko Junuzoviča "golu" piecas minūtes vēlāk. Beidzamais vārds piederēja viesiem, kuru labā izlīdzinājumu mača 75.minūtē panāca Vitālijs Lisakovičs.

Otrā grupas mačā pārliecinošu 4:0 panākumu savā laukumā svinēja pašreizējā čempione Minhenes "Bayern", kas pārspēja Madrides "Atletico". Divus vārtus Bavārijas lielkluba labā guva 28. un 72.minūtē guva Kingslijs Komans, pa vieniem - Leons Gorecka (41.minūtē) un Korentēns Toliso (66.minūtē). 47.minūtē pēc videoatkārtojuma netika ieskaitīti viesu gūtie vārti Žuāu Feliksa izpildījumā.

C grupā abos mačos uzvaru svinēja mājinieki. Mančestras "City" ar 3:1 pieveica "Porto". Uz 14.minūtē Marulandsa Diasa gūtajiem vārtiem mājinieki atbildēja ar Serhio Agvero realizētu 11 metru soda sitienu septiņas minūtes vēlāk, Ilkaja Gundogana vārtiem 65.minūtē un Ferana Toresa "golu" astoņas minūtes vēlāk.

Otrā spēlē Pirejas "Olimpiakos" savā laukumā ar 1:0 pieveica Marseļas "Olympique". Uzvaras vārtus mača kompensācijas laika pirmajā minūtē guva Koka. 52.minūtē mājinieku labā netika ieskaitīti Georga Masura vārti, kas tika gūti pēc aizmugures stāvokļa.

D grupā uzvarēja viesi. Amsterdamā "Ajax" ar 0:1 piekāpās "Liverpool". Vienīgos vārtus viesu labā mača 35.minūtē guva Nikolass Taljafiko, bumbu raidot savos vārtos.

Otrā mačā Bergamo "Atalanta" Herningā ar 4:0 pārspēja "Midtjylland".Vārtus viesu labā guva Duvans Zapata, Alehandro Gomess, Luiss Muriels un Aleksejs Mirančuks.

UEFA Čempionu līgas šīs sezonas uzvarētājs tiks noskaidrots 29.maijā Stambulā, kas pagājušajā sezonā Covid-19 dēļ nevarēja uzņemt finālistes.

Pagājušajā sezonā Minhenes "Bayern" finālā ar 1:0 uzvarēja Parīzes "Saint-Germain".