U-19 telpu futbola izlase debiju Eiropas čempionātā sāk ar zaudējumu. Spilgtākie brīži

“Arēnā Rīga” svētdien sākas futbola kaislības – Eiropas čempionāts telpu futbolā U-19 vecuma grupā, kas Latvijā notiek pirmo reizi. Diemžēl debijas spēlē Latvijas U-19 izlase piedzīvoja smagu zaudējumu ar 0:6 spēcīgajai Portugāles izlasei.

Latvijas Telpu futbola asociācijas vadītājs Vadims Ļašenko norādīja, ka Latvija ir labi sagatavojusies turnīram – viss esot kārtībā, un par to jāpateicas Latvijas Futbola federācijai.

Intervija ar Vadimu Ļašenko

Runājot par Latvijas U-19 izlasi, jāpiemin, ka tā pastāv vien nepilnu gadu, bet šajā laikā aizvadījusi 20 spēles, gūstot septiņas uzvaras, uzvarot arī tādas komandas kā Poliju un Nīderlandi.

Ļašenko gan nenoliedza, ka spēles ar tādiem grandiem kā Portugāle, Spānija un Krievija nebūs vieglas. “Bet vajag ticēt, un viss izdosies,” piebilda telpu futbola speciālists.

Pēc nospēlētām 11 minūtēm un 23 sekundēm beidzot tika atklāts spēles rezultāts - bumba neveiksmīgi ielidoja Renāra Šķestera-Kambala vārtos no Latvijas izlases spēlētāja kājas.

Neveiksmīgs rikošets

Diemžēl 16. minūtē Portugāle atkal parādīja savu pārākumu pār Latviju - Nevesa sitiens tieši ieraidīja bumbu Latvijas izlases vārtos.

Latvija - Portugāle 0:2

Lai gan Latvija labi iesāka pirmo puslaiku, tomēr, lai noturētu neizšķirtu, pietrūka pieredzes, atzina Ļašenko, atgādinot, ka Latvijas U-19 izlase nav pat gadu veca. Turklāt pretiniekiem ir sakārtota sistēma, kādas Latvijai vēl nav. Taču ir, kur tiekties.

Intervija ar Ļašenko pēc pirmā puslaika

Ļašenko arī pauda, ka Latvijas futzālistiem vajag trenēties ar grandiem, nebaidoties no sāpīgiem zaudējumiem, kā arī jātic saviem spēkiem.

Otrajā puslaikā atkal nevieksme - Portugāles izlases kapteinis Celio veiksmīgi izmantoja situāciju un guva vārtus, panākot jau 3:0 par labu Portugālei.

Latvija - Portugāle 0:3

Bet pēc nepilnas nospēlētās minūtes bumba Latvijas izlases vārtos paviesojās jau ceturto reizi - šoreiz gola autors Rui Moreira.

Latvija - Portugāle 0:4

Otrā puslaika vidū diemžēl vēl viens vārtu zaudējums - Nevess guva šajā spēlē jau otros vārtus.

Latvija - Portugāle 0:5

Nepilnas četras minūtes līdz spēles beigām Dani izmantoja savu izdevību un panāca jau 6:0 Portugāles labā.

Latvija - Portugāle 0:6

Par spīti centieniem, goda vārtus šajā vēsturiskajā spēlē goda vārtus tā arī nespēja gūt.

Pēc spēles spēlētājs Edgars Tarakanovs norādīja, ka šajā spēlē Latvijas izlase bijusi par vāju, arī fiziski par vāju. Taču viņš norādīja, ka pirmdien puiši centīsies atdot visus spēkus, lai uzvarētu nākamos pretiniekus – Krievijas izlasi. “Tā var būt izšķirošā spēle,” norādīja spēlētājs. Viņaprāt, Latvijas izlasei jāspēlē agresīvāk uzbrukumos un vairāk jāsit pa vārtiem.

Saruna ar Edgaru Tarakanovu

Ar rīkotāju tiesībām finālturnīrā iekļuvušie mājinieki spēlē grupā ar vieniem no favorītiem - Portugāles un Krievijas izlasēm, kā arī Poliju. Otrā grupā spēlēs Horvātija, Nīderlande, Spānija un Ukraina.

Tiesa gan, svētdien jau Latvijas grupā pirmais pārsteigums - Polijas U-19 izlase ar 3:2 uzvarēja Krieviju.

Pēc grupu kārtas pa divām spēcīgākajām komandām iekļūs pusfinālos. U-19 Eiropas čempionāta finālturnīrs ilgs līdz 14.septembrim.