Toti pret Cauņas pārstāvēto CSKA labo vecākā vārtu guvēja rekordu Čempionu līgā

Frančesko Toti otrdien AS "Roma" neizšķirti 1:1 aizvadītajā spēlē pret Latvijas futbolista Aleksandra Cauņas pārstāvēto Maskavas CSKA kļuva par visvecāko vārtu guvēju Čempionu līgā, liecina rīkotāju informācija. Toti Krievijas galvaspilsētā laboja sev piederējušo iepriekšējo rekordu.

Tukšu tribīņu priekšā notikušajā E grupas spēlē Toti divas minūtes pirms pārtraukuma ar izcili izpildītu soda sitienu izvirzīja viesus vadībā. AS "Roma" kapteinis vārtus guva 38 gadu, viena mēneša un 29 dienu vecumā.

CSKA no zaudējuma izglābās jau mača kompensācijas laikā, kad pēdējā uzbrukumā rezultatīvs bija Vasilijs Berezuckis. Laukuma saimniekiem bija jāiztiek bez līdzjutēju atbalsta, jo klubs izcieš sodu par fanu rasistisko uzvedību. Cauņa laukumā devās pamatsastāvā un spēlēja līdz 64. minūtei, kad viņu aizstāja Georgi Milanovs. Gūtais punkts pirms pēdējās grupas spēļu kārtas saglabāja CSKA izredzes aizsniegties līdz astotdaļfinālam.

Savukārt Lionels Mesi iesita trīs vārtus un "Barcelona" uzvarā 4:0 viesos pār Kipras APOEL kļuva par Čempionu līgas vēsturē rezultatīvāko vārtu guvēju.

Mesi Čempionu līgā pretinieku vārtsargus ir pārspējis 72 reizes, bet iepriekšējais rekords bija 71 vārti, kas piederēja bijušajam Madrides "Real" un "Schalke 04" uzbrucējam Raulam. "Barcelona" F grupā jau iepriekš bija garantējusi dalību astotdaļfinālā.

G grupā dalību astotdaļfinālā otrdien nodrošināja Londonas "Chelsea" ar uzvaru Vācijā 5:0 pār "Schalke 04".

Astotdaļfinālistu vidū tika arī Ukrainas klubs Doņeckas "Šahtar", lai gan savā laukumā Ļvivā ar 0:1 zaudēja Bilbao "Athletic" no Spānijas. Iekļūšanu izslēgšanas spēlēs "Šahtar" nodrošināja H grupas līderu Portugāles "Porto" uzvara viesos 3:0 pār Latvijas vārtsarga Germana Māliņa pārstāvēto Baltkrievijas klubu Borisovas BATE. Māliņš spēlei nebija pieteikts.