TOP 5 Eiropas futbola čempionātos līderi jau izkristalizējušies

Miljoniem cilvēku visā pasaulē ik dienu seko līdzi futbolam. Sporta karalis priecē cilvēkus, nešķirojot tos pēc etniskās piederības, reliģiskās pārliecības vai naudas maka biezuma. Arī pie mums Latvijā kājbumbu spēlē lieli un mazi, bet mūsu labākie futbolisti cenšas neatpalikt no pasaules varenajiem. Šoreiz par Eiropas futbola spēcīgākajiem čempionātiem, kuros spēlē šī brīža pasaules labākie futbolisti.  

Ar diezgan lielu pārliecību var apgalvot, ka Eiropā koncentrējas pasaules futbola zieds jeb spilgtākās zvaigznes. Šoreiz personālijās neiedziļinoties, nedaudz apskatīsim Anglijas, Spānijas, Vācijas, Itālijas un Francijas čempionātus, kas būtu uzskatāmi par TOP 5 pēc futbola līmeņa. Protams, katram futbola gardēdim savs, bet reitingi nosaka visu.

Runājot par Angliju, uzreiz jāsaka, ka pagājušā gada brīnumi neatkārtosies, jo pērnās sezonas valsts čempioni Lesteras “City” šogad jāmeklē dziļos krūmos, kas iepriekš jau bija paredzams.

Anglijas premjerlīgā grozās vislielākā nauda, bet, sezonai esot pāri ekvatoram, tabulas pirmajā vietā šobrīd gozējas Londonas “Chelsea”, kas šogad tika pie 11 uzvarām pēc kārtas un laboja kluba rekordu. Sezonā vēl jāspēlē 16 mači, un, lai gan prognozes ir nepateicīga nodarbe, šo to var atļauties.

Pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem - Londonas “Arsenal” , Totenheimas “Hotspur” un “Liverpool” - ir attiecīgi astoņu līdz desmit punktu izteiksmē.

Latvijā pazīstamais futbola eksperts Ilvars Koscinkēvičs uzskata, ka pārējām komandām noķert Londonas “Chelsea” būs ļoti grūti.

“Šobrīd pārējās komandas cīnās ar savām problēmām, un “Chelsea” var koncentrēties tikai Anglijas premjerlīgai,”

Latvijas Radio pauda Koscinkēvičs. Viņaprāt, “Chelsea” šogad varētu uzvarēt Anglijas čempionātā un tai panervozēt varētu likt tikai Totneheimas “Hotspur”.

Dzīvot Spānijā ir jauki no vairākiem aspektiem, bet viens no tiem – futbols. Madrides “Real” un otrs valsts grands – FC “Barselona” - ir seni naidnieki, kas visbiežāk divvientulībā sadala gardo torti. Izņēmumi mēdz būt, bet reti. No sportiskā viedokļa aizraujoši, ka brīdī, kad nospēlētas 20 spēles, bet priekšā 18, neviens nevar pateikt 'hop'. Spānijas "La liga" aizrautīgi seko līdzi futbola apskatnieks Edmunds Novickis, kurš uzsver, ka šobrīd vadošajiem grandiem līdzi tur FC “Sevilla”.

Zinedina Zidāna vadītais Madrides “Real” ar 46 punktiem šobrīd ir līderpozīcijās, bet par četriem punktiem mazāk katalāņiem. Turklāt Luisa Enrikes stūrētā “Barcelona” aizvadījusi arī par spēli vairāk. Nenoliedzami, karstākās cīņas Spānijā vēl priekšā, taču viens no faktoriem, kas varētu izšķirt titula likteni, būs jau drīzumā gaidāmie Čempionu līgas izslēgšanas mači. Saspringtais kalendārs liks darboties vairākās frontēs, taču, kā uzskata Edmunds Novickis, – “Barsai” būs nelielas priekšrocības.

Teiciens "Viss plūst un mainās" attiecas arī uz futbolu, taču ir lietas, kas ir teju vai nemainīgas. Vācijas futbola bundeslīgā jau vairākus gadus pēc kārtas intriga par čempiona titulu ir diezgan maza.

Minhenes “Bayern” jeb tautas valodā "Bavārija" ir bagātākais klubs Vācijā ar visām no tā izrietošajām sekām. Kluba budžets ir vairāk nekā 578 miljoni eiro, kas ir daudz vairāk nekā jebkurai citai vienībai valstī. Kluba politika daudziem nepatīk - bez liekām ceremonijām nopirkt produktu, kas jau gatavs. Vācijas futbola čempionāts turklāt var lepoties ar labāko apmeklējumu Eiropā. Futbola lielvalsts iepriekšējā pasaules kausa izcīņā – 2014. gadā - triumfēja un grasās to izdarīt arī nākamgad Krievijā.

Vairākus gadus nodzīvojis Vācijā, skatījies un analizējis futbolu ir Miķelis Osis:

“Viņiem ir tikai trīs punktu atrāviens, un ir sekotāji, kas min uz papēžiem.”

Viņš gan norāda, ka “Bayern” ir viss sakārtots finansiālā ziņā, tādēļ klubs var atļauties labākos spēlētājus, bet šogad īsti klubam neiet.

Līdzīgi kā Vācijā Minhenes “Bayern”, Itālijā gadu no gada dominē Turīnas “Juventus”. Vecā sinjora ir daudzkārtēja valsts čempione, kas nav brīnums, ņemot vērā finanšu resursus. Sezona vidū - vismaz pagaidām - turnīra tabulā daudz neatpaliek "Roma" un "Napoli", kas sastāda nopietnu konkurenci un gaida, kad "Juventus" atslābs. Tas ir iespējams, jo Massimiliano Allegri ar “Juventus” Čempionu līgā cer tikt tālu, kā jau jebkurš. Itālijas A sērija pirms vairākiem gadiem pārdzīvojusi sarunāto spēļu sērgu, tagad cenšas glābt savu reputāciju, kā vien mācēdama.

Stadioni pustukši, taču tas nenozīmē, ka bumbas ir mīkstas un galvas itāļiem smagas. Itālijas futbolam palīdz fakts, ka Eiropā augstu kotējas šīs valsts futbola speciālisti - pieprasīti taktiķi.

Daži vārdi par Francijas spēcīgāko futbola čempionātu, kur jau ceturto gadu galvenie favorīti ir Parīzes “Saint-Germain”. Šogad Kataras naudas maisus grib pabiedēt ne tikai divreiz pieticīgākais klubs “Monaco”, bet arī “Nica”. Vai futbols uzveiks naudu, rādīs laiks, jo medaļas dalīs finišā, bet tas būs maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti