Titula pretendents «Spartaks» atliek cerības pēc zaudējuma FK «Jelgava» futbolistiem

Latvijas virslīgas čempionu noteikšanai būs nepieciešama vēl vismaz nedēļa, jo galvenie pretendenti Jūrmalas "Spartaks" sestdien ar 0:1 Slokas stadionā zaudēja FK "Jelgava" futbolistiem. "Spartakam" sezonā atlikušas vēl divas spēles, un Jūrmalas komanda arvien ir galvenā favorīte cīņā par titulu.

(papildināts ar "Riga" FC uzvaru)
"Spartaks" virslīgas tabulā ir vadībā ar 40 punktiem un septiņu punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem "Riga" FC, kas sestdien ar 2:0 pārspēja "Metta/LU" futbolistus. Trešā ar 33 punktiem ir "Liepāja/Mogo" un spēli rezervē. Vēl viens punkts mazāk ir RFS, kas arī aizvadījusi vienu spēli mazāk nekā līderi, un sestdien ar 1:2 zaudēja liepājniekiem.

Kevins Kaubers gūst FK "Jelgava" uzvaras vārtus

Jelgavniekiem uzvaras vārtus 19.minūtē guva Kevins Kaubers, soda laukuma vidū tiekot pie labas sitiena iespējas. Arī komandas biedri laukumā panākumu nosvinēja ar šūpināšanas žestiem, atzīmējot Kaubera ģimenē nule kā sagaidīto mazuli.

Edgars Gauračs trāpa pa FK "Jelgava" vārtu pārliktni

Viesu prieki gan varēja pavisam drīz aprauties, tomēr Edgara Gaurača sitienu pāris minūtes vēlāk atvairīja Jelgavas komandas vārtu pārliktnis. Abas komandas spēlēja nepiekāpīgu un dažbrīd asu futbolu, vairākiem spēlētājiem sapelnot brīdinājumus.

"Spartaka" futbolists Ingars Sarmis Stuglis par pirmo puslaiku

Iepriekšējās spēlēs sakrāto brīdinājumu dēļ "Spartakam" sestdien nevarēja palīdzēt pussargs Ingars Sarmis Stuglis, kurš puslaika pārtraukumā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukuma saimnieki atšķirībā no pretiniekiem nespēja izmantot savas iespējas.

Kaspars Ikstens novērš briesmas pie FK "Jelgava" vārtiem

Laba iespēja atjaunot neizšķirtu "Spartakam" bija uzreiz pēc pārtraukuma, tomēr vārtsargs Kaspars Ikstens laicīgi pameta vārtus un nobloķēja Jevgeņija Kozlova izrāvienā veiktu sitienu.

Neliela pauze spēlē iestājās 66.minūtē, kad kājas savainojuma dēļ laukumu pameta galvenais tiesnesis Ivars Caune, kuru aizstāja ceturtais tiesnesis Artis Ķēniņš.

Tiesnesis nefiksē FK "Jelgava" spēli ar roku soda laukumā

Tuvojoties spēles beigām, nepiepildījās "Spartaka" cerības uz 11 metru soda sitienu - bumba soda laukumā skāra FK "Jelgava" spēlētāja Antes Bakmaza roku, bet Ķēniņš pārkāpumu nefiksēja.

FK "Jelgava" futbolists Endijs Šlampe par gūto uzvaru

Endijs Šlampe pēc uzvaras Latvijas Televīzijā teica, ka jelgavnieki apliecināja savu mežonīgo cīņassparu un disciplīnu neatkarīgi no tā, ka turnīra tabulā komandai vairs nekas neizšķiras, jo augstāk par 6.vietu netikt. Šlampe pauda pārliecību, ka nākamsezon komanda atgriezīsies jau spēcīgāka.

Ingars Sarmis Stuglis par "Spartaka" zaudējumu

Savukārt Stuglis atzina, ka otrajā puslaikā "Spartaks" nespēja radīt pienācīgus vārtu gūšanas momentus, lai pavērstu cīņas gaitu sev par labu.

Spēles videoapskats

Līdzšinējās savstarpējās spēlēs "Spartakam" pret FK "Jelgava" bija veicies labāk nekā konkurentiem, trijās spēlēs izcīnot divas uzvaras (abas 2:1) un vienu maču noslēdzot neizšķirti (1:1).

Stuglis pirms mača Latvijas Televīzijā teica, ka komanda rēķinās ar iespēju jau sestdien kļūt par čempioni, taču tam vispirms būs nepieciešama uzvara.

Pērnās sezonas vicečempioni FK "Jelgava" turnīra tabulā ir priekšpēdējā vietā, apsteidzot tikai "Metta/LU", kas neatkarīgi no atlikušo spēļu rezultātiem tabulā paliks pēdējā pozīcijā.

"Liepāja/Mogo" uzveic RFS futbolistus

Liepājniekiem abus vārtus sestdien guva Artūrs Karašausks, tostarp realizējot 11 metru soda sitienu, savukārt dažas minūtes pirms spēles beigām laukuma saimniekiem izcēlās Kaspars Dubra.