Latvijas futbola virslīga

Riga FC - FK Metta 3:1

"Riga FC" - FK "Metta". Intervija ar Riga FC futbolistu Elvi Stugli

"Riga FC" - FK "Metta". Spēles momenti

Titula pretendenti «Riga» futbolisti uzvaru sēriju turpina pret FK «Metta». Svarīgākās epizodes

Turnīra līderi "Riga" FC futbolisti svētdien "Skonto" stadionā ar 5:1 pārliecinoši uzveica FK "Metta" un spēra vēl vienu platu soli pretim Latvijas čempionu titulam. Turnīra tabulas pretējā polā FK "Metta" virslīgas pēdējās kārtās būs jācīnās, lai nepaliktu pēdējā vietā.

Divus vārtus "Riga" FC guva Stefans Miloševičs. Rīdzinieki rezultatīvi nospēlēja abu puslaiku sākumā, gūstot pa vieniem ātriem vārtiem. Otrā puslaika vidū komandas vēl apmainījās vārtu guvumiem, bet mača galotnē neapstrīdami situācijas noteicēji bija "Riga" FC.

Stefans Paničs atklāj rezultātu

Rezultātu "Riga" FC atklāja jau 4.minūtē - soda laukumā saņēmis bumbu, Stefans Paničs ērtā sitienā nekļūdījās.

Laukuma saimnieki turpināja daudz pārvaldīt bumbu un uzbrukt, bet rezultāts palika nemainīgs, lai gan izdevības divkāršot pārsvaru bija. Garām vārtiem bumbu raidīja Vladislavs Fjodorovs, sitiens neizdevās Felipem Brisolam, bet "Metta" vārtsargs Jānis Beks glāba pēc Rodžera sitiena. Pāris epizodes uzbrukumā spēja izveidot arī viesi, taču līdz bīstamam sitienam pa vārtiem nenonāca.

Stefans Miloševičs gūst "Riga" FC otros vārtus

Atsākot spēli pēc pārtraukuma, "Riga" FC pārsvaru dubultoja otrajā puslaikā uz maiņu uznākušais Miloševičs. Mača 48.minūtē pēc stūra sitiena "Metta" nespēja izsist bumbu no vārtu priekšas un Miloševičs otro reizi vārtsarga 18. dzimšanas dienā sarūgtināja Beku.

Stefans Miloševičs palielina "Riga" FC pārsvaru līdz 3:0

Savus otros vārtus Miloševičs guva 68.minūtē, pēc centrējuma precīzi sitot ar galvu no tuvas distances.

FK "Metta" samazina rezultāta starpību

Jau nākamajā uzbrukumā "Metta" revanšējās - pēc Raimonda Kroļļa sitiena bumbu savos vārtos ievirzīja Elvis Stuglis.

Pedrinju gūst "Riga" FC ceturtos vārtus

Vēl vienus vārtus "Metta" zaudēja pēc stūra sitiena 79.minūtē, kad bumba nonāca pie Pedrinju, un portugālis no soda laukuma robežas sita tālajā apakšējā stūrī.

Rodžers nodrošina "Riga" FC piekto vārtu guvumu

Piekto reizi "Metta" kapitulēja 89.minūtē - Beks glāba pēc Vladimira Kameša sitiena, bet bumba atlēca vārtu priekšā pie Rodžera, kurš guva spēlē pēdējos vārtus.

Intervija ar Elvi Stugli

Stuglis pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda grib pēc iespējas ātrāk nodrošināt uzvaru čempionātā, bet atslābināties varēs tikai tad, kad čempionu kauss jau būs rokā. Stuglis neslēpa, ka bija vīlies par situāciju, kurā ievirzīja bumbu savos vārtos. Taču tobrīd jau iekrātais 3:0 pārsvars rūgtumu mazināja, jo neveiksmei nebija izšķiroša ietekme uz mača gaitu.

"Riga" FC rēķinā ir uzvaras septiņās pēdējās spēlēs un komanda virslīgā nav zaudējusi kopš augusta beigām. Savukārt priekšpēdējās vietas īpašniece "Metta" ir cietusi piecus zaudējumus pēc kārtas, tostarp iepriekšējā mačā piekāpjoties pastarītei "Tukums 2000/TSS".

Intervija ar Miku Vilkaplāteru

FS "Metta" komunikācijas speciālists Miks Vilkaplāters intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pēc rudens pusē piedzīvotās neveiksmju sērijas komandas sastāvā tika veiktas izmaiņas, lai uzšķiltu jaunu cīņassparu un iedvesmu.

Intervija ar Emīlu Birku

FK "Metta" aizsargs Emīls Birka pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai būs svarīgi gūt vārtus, tādēļ nedrīkst iesēsties aizsardzībā. Par savu uzdevumu Birka nosauca uzmanīgu darbību aizsardzībā.

Intervija ar Armandu Pētersonu

Savukārt "Riga" FC pussargs Armands Pētersons pauda pārliecību, ka mača favorītiem jākontrolē bumba, kas tuvinās galveno mērķi - izcīnīt par uzvaru trīs punktus.

Atskats uz FK "Jelgava" - FK "Ventspils" spēli

Dienas pārējās spēlēs "Spartaks" Jūrmalā ar 2:4 zaudēja "Tukums 2000/TSS" futbolistiem, kam panākums stiprina izredzes izrauties no pēdējās vietas tabulā. FK "Jelgava" ar 0:5 piekāpās viesiem FK "Ventspils", bet BFC "Daugavpils" laukuma saimnieku lomā ar 1:2 atzina vicelīderu RFS pārākumu. Nenotika sākotnēji plānotā spēlē Liepājā, kur mājiniekiem izpalika tikšanās ar "Valmiera" FC.

Valmieras komandā konstatēts viens saslimšanas gadījums ar Covid-19, tādēļ vienībai noteikta karantīna. Par "Valmiera" FC turpmākajām spēlēm organizatori lems pēc epidemioloģiskās situācijas komandā un kalendāra iespējām.

Pēc svētdien aizvadītajām spēlēm "Riga" FC rēķinā ir 66 punkti 24 spēlēs, līderiem saglabājot deviņu punktu pārsvaru pār RFS, kas gan ir aizvadījuši vienu spēli mazāk. Līderu trio ar 39 punktiem noslēdz Valmieras komanda, par diviem punktiem turoties priekšā FK "Ventspils". FK "Liepāja" tabulā ir piektie, no Ventspils komandas atpaliekot piecus punktus, bet ar divām spēlēm rezervē.

Virslīgas sezonā 10 klubiem līdz novembra beigām paredzēts izspēlēt trīs apļus. Kalendārs pandēmijas dēļ ir saīsināts no sākotnēji plānotajiem četriem apļiem.