Titula īpašnieki Brazīlijas futbolisti sasniedz Amerikas kausa finālu

Turnīra saimniece Brazīlijas izlase pirmdien pusfinālā Riodežaneiro ar 1:0 uzvarēja Peru futbolistus un Amerikas kausa izcīņā otro reizi pēc kārtas spēlēs titula mačā, liecina rīkotāju informācija.

Uzvaras vārtus pusfinālā Brazīlijai 35. minūtē guva Lūkass Paketa. Abas komandas iepriekšējā Amerikas kausa izcīņā 2019. gadā tikās finālā, kad arī pārāki bija brazīlieši.

Brazīlijas un Peru spēles epizodes

Brazīlijas futbolisti ir deviņkārtēji Amerikas kausa jeb "Copa America" ieguvēji. Iepriekš turnīrā brazīlieši ieņēma pirmo vietu grupā, pārspējot Venecuēlu (3:0), Peru (4:0) un Kolumbiju (2:1), kā arī nospēlēja neizšķirti ar Ekvadoras valstsvienību (1:1). Savukārt ceturtdaļfinālā brazīlieši pārspēja Čīles izlasi (1:0).

Otrā pusfinālā otrdien tiksies Argentīna un Kolumbija. Savukārt finālmačs Riodežaneiro paredzēts 10. jūlijā.

Amerikas kausa izcīņa kā Dienvidamerikas futbola čempionāts notiek kopš 1916. gada. Turnīrs 2020. gadā bija plānots Argentīnā un Kolumbijā, bet pandēmijas dēļ to pārcēla uz Brazīliju.