Marokas futbolisti uzvar grupā, pošas Pasaules kausa astotdaļfinālam. Spilgtākie mirkļi

Marokas futbola izlase ceturtdien Pasaules kausa grupas turnīra pēdējā spēlē ar 2:1 pārspēja cerības jau iepriekš zaudējušo Kanādu un iekļuva astotdaļfinālā. Marokāņiem uzvara garantēja pirmo vietu grupā.

Vienlaicīgi F grupā Horvātija un Beļģija cīnījās neizšķirti, kas horvātiem nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, bet Beļģijas izlase jau dodas mājās.

Līdz pirmā puslaika vidum marokāņi panāca 2:0 pārsvaru, bet trešoreiz bumbu raidīja savos vārtos, vēl pirms pārtraukuma atgriežot pretiniekiem cerības vērst visu par labu.

Marokas izlase atklāj rezultātu

Jau 4. minūtē izgājienā no vārtiem kļūdījās Kanādas vārtsargs Milans Borjans, piespēlējot marokānim Hakimam Ziješam, kurš nekavējās raidīt bumbu pāri vārtu vīram tukšos vārtos.

Marokāņi divkāršo pārsvaru

Savukārt Jusefs Enesiri 23. minūtē cīņā ar diviem aizsargiem soda laukumā precīzi sita vārtu tuvajā stūrī.

Marokāņi sarūpē vārtu guvumu Kanādai

Tuvajā stūrī trāpīja arī Najefs Agerds, taču savos vārtos, 40. minūtē skarot bumbu pēc Sema Adekugbes sitiena.

Kanādieši uzbrukumā aktīvi spēlēja otrajā puslaikā, piespiežot pretiniekus cīnīties aizsardzībā. Vistuvāk neizšķirtam Kanāda bija pēc Atibas Hačinsona sitiena, kad bumba trāpīja gan pa vārtu pārliktni, gan pa vārtu līniju, bet to nešķērsoja.

Uz divām ceļazīmēm iekļūšanai astotdaļfinālā F grupā pretendēja trīs komandas.

Kvalificēšanās astotdaļfinālam scenāriji

• Horvātija bija labās pozīcijās, jo dalību izslēgšanas turnīrā varēja garantēt pat ar neizšķirtu pret Beļģiju. Horvāti teorētiski varēja tikt tālāk arī pēc zaudējuma, ja vien cerības jau zaudējusī Kanāda uzveiktu marokāņus un vārtu attiecība Horvātijai saglabātos labāka nekā Marokas valstsvienībai.
  • Marokai arī pietiktu ar neizšķirtu dalībai astotdaļfinālā. Zaudējot Kanādai, marokāņiem vēl viena iespēja būtu Beļģijas uzvara pār Horvātiju, bet ar nosacījumu, ka noslēgumā Marokai grupas kopvērtējumā būtu labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība nekā horvātiem.
  • Beļģijai drošu tikšanu izslēgšanas pirmajā kārtā varēja nodrošināt vienīgi uzvara. Neizšķirts derētu tikai gadījumā, ja marokāņi zaudētu Kanādai, un vārtu bilance beļģiem būtu pozitīvāka nekā Marokas valstsvienībai. Zaudējums beļģiem nozīmē izstāšanos.
  • Kanāda ar spēli pret Maroku noslēdza dalību finālturnīrā.

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.