Rezultatīvā Koštas uzvaras vārti pret Irānu stiprina spāņu cerības uz astotdaļfinālu

Titulētā Spānijas futbola valstsvienība trešdien Kazaņā ar 1:0 pieveica Irānas izlasi Pasaules kausa finālturnīra spēlē B grupā un nostiprināja izredzes sasniegt astotdaļfinālu. Cerības uz dalību izslēgšanas turnīrā saglabā arī Irāna, kam izšķiroša būs pēdējā spēle grupā pret Portugāli.

Daudz vairāk uzbrukušajai Spānijas izlasei uzvaras vārtus 54.minūtē guva Djegu Košta. Divās spēlēs grupā Košta trīsreiz ir sitis vārtu rāmī un visas trīs reizes trāpījis.

Djegu Košta gūst Spānijai uzvaras vārtus

Spānijai un Portugālei grupā ir pa četriem punktiem, trīs punktus iekrājusi Irānas izlase, savukārt tukšā palikušajiem marokāņiem vairs nav izredžu tikt tālāk. Grupā pēdējās spēlēs pirmdien tiksies Spānija - Maroka un Irāna - Portugāle.

Pārsvars bumbas pārvaldīšanā ļāva Spānijai pirmajā puslaikā vairāk veidot uzbrukumus, kas gan lielus draudus Ali Beiranvanda sargātajiem vārtiem neradīja.

Davida Silvas soda sitiens

No labas pozīcijas 25.minūtē soda sitienu izpildīja Davids Silva, bet bumbu droši notvēra Beiranvands.

Davids Silva sit no vārtu priekšas

Pagriezienā vārtu priekš Silva sita piecas minūtes vēlāk, taču bumba lidoja krietni virs vārtiem.

Nobloķē bīstamu Davida Silvas sitienu

Draudīgākā situācija pie Irānas vārtiem pirmajā puslaikā bija tā beigās, kad Silvas bīstamu sitienu nobloķēja Morteza Puraligandži. Irāņi laimīgi sagaidīja puslaika beigas, ilgāku laiku pirms pārtraukuma cīnoties tikai aizsardzībā un sitot bumbu prom no soda laukuma.

Irānas vārtsargs divreiz liedz bumbai ielidot vārtos

Arī pēc pārtraukuma turpinājās Spānijas dominēšana uzbrukumā, turpretim irāņi visiem līdzekļiem centās bremzēt tempu. Arī vārtsargs Beiranvands pastiepa laiku, kad 50.minūtē divreiz savaldīja bumbu bīstamā situācijā.

Karims Ansarifards bīstami sit tuvu Spānijas vārtiem

Pirmo bīstamo sitienu pa vārtiem irāņi izdarīja 53.minūtē, kad Karims Ansarifards bumbu spēcīgi trieca tuvajā stūrī, bet mazliet garām mērķim.

Visbeidzot Irānas aizsardzība neizturēja minūti vēlāk - Ramins Rezaejans centās izsist bumbu Koštam, bet ar rikošetu no Spānijas futbolista tā ielidoja vārtos.

Neieskaita Irānas gūtus vārtus

Pēc irāņu soda sitiena Saīds Ezatolahi 62.minūtē bumbu raidīja Davida de Heas sargātajā cietoksnī, tomēr sajūsma par panākto neizšķirtu bija īsa, jo tiesneši fiksēja aizmuguri.

Bumba iestrēgst pie Irānas vārtu līnijas

Lai gan irāņi arvien biežāk meklēja laimi uzbrukumā, Spānija bija tuvāk otrajam vārtu guvumam, kad 70.minūtē bumba iestrēga guļošu spēlētāju drūzmā pie vārtu līnijas.

Mehdi Taremi bīstami sita pa Spānijas vārtiem

Teicamu iespēju līdzsvarot rezultātu 82.minūtē neizmantoja Mehdi Taremi, ar galvu no tuvas distances sitot pāri vārtiem.

Spāņi iepriekš pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti ar Portugāli, kas trešdien otrās kārtas mačā uzveica Maroku. Turpretim Irānas futbolisti pirmajā kārtā pārspēja Marokas valstsvienību, tobrīd kļūstot par grupas līderiem.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.