Tiesneši Pasaules kausā seko norādēm, futbolistiem jārēķinās ar nepieredzēti garām spēlēm

Pirmās divas dienas Pasaules kausa izcīņā Katarā iezīmēja tendenci ar krietni garākām kompensācijas laika minūtēm, kas pagarina ierasto futbola spēļu laiku. Tiesneši pirms turnīra sākuma saņēma norādes nepieļaut jebkādu spēles laika izniekošanu, un arbitri apzinīgi pilda instrukcijas, katru aizkavēšanos pieskaitot kompensācijas laikam, vēstīja BBC. 

Katarā četrās pirmajās finālturnīra spēlēs summā bija 65 kompensācijas laika minūtes, tādēļ piepildās Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) Tiesnešu komitejas priekšsēdētāja Pjērluidži Kolinas pirms pasākuma sākuma teiktais, ka futbolistiem jārēķinās ar 100 minūšu spēlēm ierasto 90 minūšu un dažu minūšu kompensācijas laika vietā. 

Kolina iepriekš brīdināja, ka nav pieļaujama situācija faktiskajam spēles laikam sarukt līdz nepilnām 45 minūtēm. Pēc noteikumiem, kompensācijas laiku papildina jebkādas futbolistu darbības, kas aizkavē spēles ritējumu, tostarp komandu svinības pēc gūtiem vārtiem. 

Tiesnešiem kompensācijas laikā jāiekļauj minūtes un sekundes, kas paiet palīdzības sniegšanā futbolistu savainojumu gadījumā, spēlētāju maiņās, arbitra konsultācijās ar video asistentiem, brīdinājumu un noraidījumu piešķiršanā, kā arī citās soda epizodēs. Arī jebkādi citi spēlētāju centieni vilcināt laiku tikai attālina spēles beigu svilpi. 

Futbola statistiķi jau aplēsuši, ka četri no Katarā nospēlētajiem astoņiem puslaikiem bija visgarākie, kopš 1966. gadā sākās kompensācijas laika uzskaite. Īpaši pirmdien izcēlās Anglijas un Irānas spēle, kur pirmajā puslaikā kompensācijas laiks ilga vairāk nekā 14 minūtes, bet otrajā puslaikā tas pārsniedza 13 minūtes. Vairāk nekā 10 minūtes ilga kompensācijas laiks arī ASV un Velsas spēles otrajā puslaikā un Senegālas-Nīderlandes mača otrajā puslaikā. 

Likumsakarīgi Katarā ir gūti Pasaules kausa vēsturē vēlākie vārti spēlēs bez pagarinājuma, irānim Mehdi Taremi bumbu Anglijas izlases vārtos raidot 103. minūtē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa P
Nīderlande NLD
7
Senegāla SEN
6
Ekvadora ECU
4
Katara QAT
0
B grupa P
Anglija ENG
7
ASV USA
5
Irāna IRN
3
Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna ARG
6
Polija POL
4
Meksika MEX
4
Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija FRA
6
Austrālija AUS
6
Tunisija TUN
4
Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna JPN
6
Spānija ESP
4
Vācija GER
4
Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka MAR
7
Horvātija CRO
5
Beļģija BEL
4
Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija BRA
6
Šveice SUI
6
Kamerūna CMR
4
Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle POR
6
Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja URU
4
Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti