Šveicieši izrauj uzvaru bezkompromisa duelī pret Serbijas futbolistiem

Šveices futbola valstsvienība piektdien Kaļiņingradā aizrautīgā spēlē ar 2:1 uzvarēja Serbijas izlasi un līdzsvaroja pretendentu izredzes uz dalību Pasaules kausa finālturnīra izslēgšanas kārtā. Pirms pēdējās kārtas spēlēm E grupā pa četriem punktiem ir Brazīlijai un Šveicei, bet vienu punktu mazāk iekrājusi Serbijas izlase.

Serbijas valstsvienību mača sākumā vadībā izvirzīja Aleksandars Mitrovičs, savukārt pēc pārtraukuma izlīdzinājumu panāca Granits Džaka, bet pamatlaika pēdējā minūtē vārtus guva Džerdans Šakiri. Uzvara mačā būtu ļāvusi Serbijai kvalificēties astotdaļfinālam vēl pirms pēdējās kārtas spēlēm grupā.

Šveices vārtsargs atvaira Aleksandara Mitroviča sitienu

Tuvu vārtu guvumam serbi bija jau 3.minūtē, kad vārtsargs Jans Zommers lēcienā atvairīja Aleksandara Mitroviča sitienu.

Aleksandars Mitrovičs atklāj rezultātu

Taču jau pāris minūtes vēlāk Mitrovičs pēc Dušana Tadiča centrējuma neatvairāmi sita ar galvu no vārtu priekšas.

Blerims Džemaili neizmanto labu iespēju Šveicei

Laba iespēja līdzsvarot rezultātu pēc nospēlētas pusstundas bija Blerimam Džemaili, tomēr cīņā ar aizsargu viņam neizdevās sitiens, kas ļautu pārspēt vārtsargu Vladimiru Stojkoviču.

Bīstama situācija pie Šveices vārtiem pēc stūra sitiena

Savukārt serbiem pirmā puslaika izskaņā mazliet pietrūka, lai Duško Tošičs un Nemanja Matičs rezultatīvi nospēlētu pēc stūra sitiena.

Granits Džaka panāk Šveicei 1:1

Toties otrā puslaika sākums izvērtās veiksmīgs šveiciešiem, kas panāca izlīdzinājumu. Džerdana Šakiri sitienu aizsargs nobloķēja, taču bumba nonāca pie Granita Džakas, kurš no pārdesmit metriem trieca vārtos.

Izcilu Džerdana Šakiri sitienu atvaira vārtu konstrukcija

Lielisks sitiens no soda laukuma sānu līnijas 58.minūtē ar kreiso kāju izdevās Šakiri, tomēr bumba pēc lidojuma uz tālo stūri trāpīja vārtu konstrukcijas krustā.

Mario Gavranovičam neizdodas noslēgt Šveices uzbrukumu

Abām komandām cīnoties par uzvaru, 84.minūtē Šveices uzbrukuma smailē izrāvās Mario Gavranovičs, kam mazliet pietrūka labam noslēguma sitienam.

Džerdans Šakiri gūst uzvaras vārtus

Ar izcilu sprintu 90.minūtē Šakiri, neraugoties uz aizsarga Tošiča pretdarbību, ieskrēja soda laukumā un raidīja bumbu garām Stojkovičam tīklā.

Gan Džaka, gan Šakiri pēc izcelsmes ir Kosovas albāņi, un vārtu guvumu abi atzīmēja ar žestu, kas simbolizē divgalvu ērgli Albānijas karogā.

Serbu rēķinā ir uzvara pār Kostariku, savukārt šveicieši pirmajā mačā cīnījās neizšķirti pret pieckārtējo Pasaules kausa ieguvēju Brazīliju.

Piektdien pirmajā spēlē E grupā Brazīlijas izlase uzveica Kostariku, kam līdz ar to vairs nav cerību tikt tālāk, bet Volgogradā D grupas mačā Nigērija pārspēja islandiešus.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.