Šveices futbolisti astotdaļfinālistiem pievienojas ar neizšķirtu pret Kostariku

Šveices futbolisti E apakšgrupas turnīra noslēgumā trešdien Ņižņijnovgorodā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Kostarikas izlasi un nodrošināja dalību Pasaules kausa astotdaļfinālā. Šveiciešu nākamā pretiniece būs Zviedrijas valstsvienība.

Šveiciešus 31.minūtē vadībā izvirzīja Blerims Džemaili, savukārt Kendals Vatsons 56.minūtē atjaunoja neizšķirtu, gūstot Kostarikai pirmos vārtus finālturnīrā. Otros vārtus Šveicei 88.minūtē guva Josips Drmičs, bet izlīdzinājumu 2:2 ar 11 metru soda sitienu jau kompensācijas laikā panāca Braiens Ruiss, tiesa, bumba vārtos nonāca no Šveices vārtsarga Jana Zommera muguras.

Lai gan kostarikāņi jau pirms mača zināja, ka aizvada turnīrā pēdējo spēli, tieši viņi pirmo puslaiku sāka ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem.

Jana Zommera atvairītā bumba trāpa pa Šveices vārtu stabu

Pēc Selso Borhesa sitiena šveiciešus glāba vārtsargs Zommers un vārtu stabs.

Pa Šveices vārtu pārliktni trāpa Daniels Kolindress

Savukārt 10.minūtē Daniela Kolindresa sistā bumba trāpīja pa Zommera sargāto vārtu pārliktni un atlēca laukumā.

Jans Zommers vēlreiz glābj šveiciešus

Vēlreiz Zommers lēcienā aizsniedzās līdz bumbai 19.minūtē, kad vārtu apakšējā stūrī sita Braiens Ovjedo.

Šveices izlase atklāj rezultātu

Toties Šveices futbolisti nekavējās savu labāko iespēju izmantot - Brēls Embolo pēc centrējuma ar galvu atmeta bumbu Džemaili, kurš no vārtu priekšas sita spēcīgi un neatvairāmi.

Keilors Navass glābj Kostarikas vārtus

Iespēja divkāršot pārsvaru 52.minūtē bija Embolo, tomēr viņa sitienu no asa leņķa atvairīja vārtsargs Keilors Navass.

Kendals Vatsons panāk Kostarikai 1:1

Izlīdzinājumu Kostarikas izlase panāca pēc stūra sitiena - Vatsons lēcienā precīzi sita ar galvu.

Vārtu konstrukcija atvaira Josipa Drmiča sitienu

Šveicei skaists uzbrukums izdevās 78.minūtē - uz maiņu laukumā nākušais Drmičs pēc centrējuma sita ar galvu, bet trāpīja pa vārtu konstrukcijas krustu.

Josips Drmičs otro reizi izvirza Šveici vadībā

Drmičs revanšējās 88.minūtē, kad pēc zema centrējuma perfekti trāpīja vārtos.

Tiesnesis nepiešķir 11 m soda sitienu uz Šveices vārtiem

Cerības uz izlīdzinājumu Kostarikai bija jau minūti vēlāk, kad tiesnesis skatījās video, lemjot, vai piespriest 11 metru soda sitienu uz Šveices vārtiem par Ruisa nogāšanu. Tomēr soģis pārliecinājās, ka bija aizmugure, un sods nesekoja.

Kostarikāņi iegūst tiesības uz 11 metru soda sitienu un realizē to

Ilgi līdz 11 metru sitienam gan nebija jāgaida - kompensācijas laika trešajā minūtē šveicieši soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Džoelu Kembelu. Ruisa sistā bumba atsitās pret vārtu pārliktni un no vārtsarga muguras ielēca vārtos.

Jau vēstīts, ka otrā E apakšgrupas pēdējās kārtas spēlē Brazīlija ar 2:0 pārspēja Serbijas izlasi un ieguva pirmo vietu grupā. Brazīliešu pretinieki astotdaļfinālā būs meksikāņi. Trešo vietu grupā ieguva Serbija, kas tāpat kā Kostarikas izlase dalību finālturnīrā jau noslēgusi.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvada trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.