Starptautiskajā futbola federācijā pusi vadošo amatu plāno atvēlēt sievietēm

Līdz Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prezidenta Džanni Infantino pilnvaru termiņa beigām 2019.gadā sieviešu īpatsvaru organizācijas vadībā plānots palielināt līdz 50 procentiem, par FIFA ģenerālsekretāres Fatmas Samuras teikto trešdien vēstīja CNN. 

FIFA pārbūve notiek dažādos veidos un viens no tiem ir palielināt sieviešu skaitu organizācijā vadošos amatos, pastāstīja 54 gadus vecā Samura, kura pērn maijā kļuva par FIFA vairāk nekā 100 gadu vēsturē pirmo ģenerālsekretāri sievieti.

Zemāka ranga darbos FIFA strādā vairāk nekā 60 procenti sieviešu un nepilni 40 procenti vīriešu, taču situācija ir atšķirīga atbildīgāku amatu sadalē, paskaidroja Samura. Pašlaik FIFA hierarhijas augšdaļā ir 42 procenti sieviešu.

"Protams, mūsu mērķis ir līdz [FIFA] prezidenta pirmā termiņa beigām līdz 50 procentiem palielināt sieviešu pārstāvību visos līmeņos, tostarp arī [reģionālo] konfederāciju līmenī," teica senegāliete Samura, kura ir arī pirmā neeiropiete FIFA ģenerālsekretāra amatā.

Samura cer, ka pasaulē nostiprināsies sieviešu futbols, piesaistot reklāmdevējus un saņemot naudu par raidīšanas tiesībām televīzijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti