Starptautiskā futbola federācija iepazīstina ar Pasaules kausa izlozes reglamentu

Starptautiskā futbola federācija (FIFA) pirmdien publicēja pilnu informāciju par 2018.gada Pasaules kausa finālturnīra grupu izlozi, kas piektdien, 1.decembrī, risināsies Valsts Kremļa pilī Maskavā. Izlozi tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Izlozes pasākuma vadītāji būs Anglijas futbola leģenda Garijs Linekers un Krievijas žurnāliste Marija Komandna. Izlozes norisēs piedalīsies daudzas futbola izcilības, tostarp Djego Maradona, Fabio Kanavaro, Lorāns Blāns, Gordons Benkss, Kafu, Karless Pujols, Djego Forlans un Miroslavs Kloze.

Pēc vietas Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) reitingā finālturnīra 32 dalībvalstis ir sadalītas četros grozos. Krievijai kā rīkotājai jau ir garantēta vieta A apakšgrupā ar pirmo kārtas numuru. Pārējās septiņas pirmā groza komandas savās grupās arī tiks iekļautas ar pirmo numuru. Savukārt pārējo pielozēto komandu vietas priekšsacīkšu grupā spēļu secības noteikšanai tiks izlozētas.

FIFA noteikumi paredz, ka vienā grupā nevar būt vairāk kā viena atsevišķas kontinentālās zonas komanda. Tiesa, tas neattiecas uz Eiropu, kam maksimums būs divas valstsvienības vienā grupā. Paredzēts, ka sešās no astoņām grupām būs pa divām Eiropas valstu komandām, bet atlikušajās divās grupās nonāks pa vienai Eiropas valstij. 

Vispirms grupās sadalīs visas pirmā groza komandas, kam sekos otrā, trešā un ceturtā groza valstsvienību izloze. 

Pasaules kausa finālturnīrs nākamgad notiks no 14.jūnija līdz 15.jūlijam 11 Krievijas pilsētās - Maskavā, Kaļiņingradā, Sanktpēterburgā, Volgogradā, Kazaņā, Ņižņijnovgorodā, Samarā, Saranskā, Rostovā pie Donas, Sočos un Jekaterinburgā. Gan izlozi, gan finālturnīra spēles varēs redzēt Latvijas Televīzijā.

Pasaules kausa finālturnīra izlozes grozi

1.grozs: Krievija, Vācija, Brazīlija, Portugāle, Argentīna, Beļģija, Polija, Francija

2.grozs: Spānija, Peru, Šveice, Anglija, Kolumbija, Meksika, Urugvaja, Horvātija

3.grozs: Dānija, Islande, Kostarika, Zviedrija, Tunisija, Ēģipte, Senegāla, Irāna

4.grozs: Serbija, Nigērija, Austrālija, Japāna, Maroka, Panama, Dienvidkoreja, Saūda Arābija

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti