Spraigā sezonas izskaņā par Latvijas futbola virslīgas čempioni kronē RFS, «Valmiera» paliek otrā

Sestdien Latvijas futbola virslīgā tika aizvadītas pēdējās šīs sezonas spēles, un intriga bija līdz par noslēgumam. Par čempioni tika kronēta RFS vienība, otrajā vietā atstājot "Valmiera FC" futbolistus, bet trijnieku noslēdza FK "Liepāja".

Kaislības cīņā par čempiona titulu vienlaicīgi noritēja divās pilsētās – Rīgā Tamaza Pertijas trenētajai Valmieras vienībai, lai saglabātu izredzes uz čempiona titulu, bija nepieciešama tikai un vienīgi uzvara pār pērnās sezonas čempioniem “Riga FC”, savukārt Daugavpilī, kur notika duelis starp “BFC Daugavpils” un RFS, rīdziniekiem bija svarīgi gūt uzvaru. Jo pirms spēles valmieriešus un rīdziniekus turnīra tabulā šķīra tikai divi punkti. Taču Rīgā mačs starp "Riga FC" un valmieriešiem noslēdzās ar 0:0, bet Daugavpilī uzvarēja RFS ar 2:0. Līdz ar to čempions bija noskaidrots.

"Valmiera FC" saņem sudraba medaļas

Viens no “Valmiera FC” treneriem Jurģis Kalns LTV pirms spēles norādīja, ka “Riga FC” ir vienīgā komanda, kuru vidzemniekiem šosezon nav izdevies uzvarēt. Tomēr komanda ir pozitīvi noskaņota labi noslēgt šo sezonu.

Saruna ar Jurģi Kalnu

Uz jautājumu, vai sekos līdzi “BFC Daugavpils” un RFS mačam, Kalns norādīja, ka tas nenotiks, un netiks arī nodota informācija par konkurentiem. Tiesa gan, šo valmieriešu plānu izjauca "Skonto" stadiona informatori, kuri ziņoja par notiekošo Daugavpilī.

Cīņas pirmajā puslaikā "Valmiera FC" tā arī nespēja parādīt savu spēku un vēlmi tikt pie čempionu titula - laukumā dominēja eksčempioni. 0:0 - šāds rezultāts rādīja uz tablo, kad spēlētāji devās pārtraukumā.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Saruna ar sporta žurnālistu Kristianu Girviču

Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un "Valmiera" sāka rādīt cienījamu sniegumu. Tacu vārtus gūt šajā mačā nevienam neizdevās. Līdz ar to "Valmiera" izcīnīja sudraba medaļu čempionātā, bet "Rigai" nācās samierināties ar ceturto vietu.

Noslēdzas Latvijas futbola virslīgas sezona
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Es tāpat lepojos ar komandu – manās acīs mana komanda ir čempioni,” pēc spēles atzina “Valmieras” spēlētājs Raimonds Krollis, kurš norādīja, ka līdz titulam pietrūka pavisam nedaudz. Mērķis ir bijis nospēt ar visām komandām ar pozitīvu bilanci, taču pret “Rigu FC” tas neizdevās.

Intervija ar Raimondu Krolli

Taujāts, vai informātora paziņojumi par spēles rezultātu Daugavpilī ietekmēja spēles gaitu Rīgā, Krollis norādīja, ka puse komandas latviski nesaprot, tādējādi ietekme nebija liela.

Mačā Latgalē starp RFS un "Daugavpili" spēles rezultāts tika atklāts jau mača astotajā minūtē, kad Andrejs Iličs ar vārtu guvumu ļāva rīdziniekiem spert soli pretim čempionu titulam.

RFS izvirzās vadībā

Spēles 44. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Tomašs Šimkovičs, un pārtraukumā RFS futbolisti jau varēja doties ļoti labā noskaņojumā, esot vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Otrajā puslaikā vārtus gūt nevienai komandai neizdevās, un gavilēt varēja RFS.

RFS panāk 2:0

Pēc spēles seškārtējais Latvijas čempions Elvis Stuglis, kurš šajā sezonā čempiona titulu izcīnīja RFS rindās, atzina, ka nekāda lielā svinēšana šoreiz nesanāks - ir taču "lokdauns". Turklāt drīz jāpievienojas nacionālajai izlasei.

Intervija ar Elvi Stugli
Lejuplādēt

Cīņu aizvadīja arī Jūrmalas “Spartaks” un FK “Liepāja”, taču šī mača rezultāts lielu lomu nespēlē, jo liepājnieki ir jau nodrošinājuši biļeti uz Eirokausiem. Liepājnieki uzvarēja ar rezultātu 1:0, vienīgos vārtus šajā spēlē gūstot Vjačeslavam Isajevam. Līdz ar to šī Kurzemes komanda nodrošināja sev trešo vietu turnīrā.

Turnīra tabulā pēc 28 kārtām pirmo vietu ar 66 izcīnītiem punktiem izcīnīja RFS vienība, pirmo reizi vēsturē izcīnot čempionu titulu. "Valmiera" finišēja ar 62 punktiem kā otrā, "Liepāja" - ar 51 punktu palika trešā, bet eksčempione "Riga" - ar 50 punktiem palika bez medaļām. 35 punktus sakrāja Jūrmalas "Spartaks", bet 32 punkti un sestā vieta ir "Daugavpilij". Pēdējā vietā palika "Metta" ar 20 punktiem 28 spēlēs.

Šajā sezonā dalību virslīgā sāka deviņas komandas, taču to noslēdz tikai septiņas. Pirmā par izstāšanos īsi pirms Jāņiem paziņoja finansiālu problēmu nomocītā FK “Ventspils”, bet drīz Virslīgu nācās pamest arī jaunpienācējai, skandalozajai Jūrmalas “Noah” vienībai.

Šosezon virslīgu nepametīs neviena no septiņām komandām. Nākamsezon virslīgai varētu pievienoties Nākotnes jeb pirmās līgas trīs komandas – FK “Auda”, “Tukums 2000/TSS” un “Super Nova” – tieši šīm vienībām būs priekšroka, ja vien, protams, tās varēs iziet licencēšanas procedūru. Pērn “Audai” tas neizdevās.