Latvijas futbola virslīga

Riga FC - Spartaks 4:0

Latvijas futbola virslīga. Rīga FC - FK Spartaks

Latvijas futbola virslīga. Riga FC - Spartaks. Spēles momenti

«Spartakam» zaudējums izdzēš cerības uz futbola Eiropas līgas kvalifikāciju. Svarīgākie notikumi

Pēdējās kārtas spēlēs sestdien noslēdzās Latvijas futbola virslīgas sezona, kur Jūrmalas "Spartaks" ar 1:4 viesos zaudēja čempioniem "Riga" FC un neizmantoja iespēju pacīnīties par pēdējo ceļazīmi uz Eiropas līgas kvalifikāciju. Bronzas medaļnieku godā sezonu noslēdza FK "Ventspils", bet spēkus Eirokausos nākamajā sezonā varēs izmēģināt "Valmiera Glass/ViA".

Spēle "Skonto" stadionā sezonas izskaņā svarīgāka bija "Spartakam", tomēr viesu darbība laukumā nebija tik saskaņota, lai vairotu cerības uz uzvaru.

Romans Debelko izvirza "Riga" FC vadībā

"Riga" FC vadībā izvirzīja Romans Debelko, kurš vārtu priekšā 18.minūtē izmantoja pretinieku minstināšanos un ietrieca bumbu zem pārliktņa.

Antonijs Černomordijs panāk "Riga" FC divu vārtu pārsvaru

Vadībā čempionus 55.minūtē nostiprināja komandas kapteinis Antonijs Černomordijs, pēc stūra sitiena augstā lēcienā ar galvu raidot bumbu vārtos.

Oļegs Laizāns palielina "Riga" FC pārsvaru līdz 3:0

Ātrā "Riga" FC uzbrukumā viesu aizsardzība 74.minūtē pajuka un vārtsarga Jevgeņija Nerugala atsisto bumbu no soda laukuma robežas vārtos iesita Oļegs Laizāns.

Ivans Lukjanovs gūst "Riga" FC ceturtos vārtus

Tikai pāris minūtes vēlāk vienatnē uzbrukuma smailē nonāca Ivans Lukjanovs un precīzi pārmeta bumbu pāri Nerugalam.

Edgars Gauračs raida bumbu "Riga" FC vārtos

Savā atvadu spēlē prestiža vārtus "Spartakam" guva otrā puslaika vidū uz maiņu laukumā nākušais Edgars Gauračs. Viņš 82.minūtē nekavējās izmantot iespēju patālam sitienam soda laukumā un trāpīja vārtu apakšējā stūrī.

"Spartaka" izredzes bija atkarīgas ne tikai no pašu snieguma, tomēr komanda neizpildīja savu galveno uzdevumu un turnīra noslēgumā ieņēma 5.vietu.

Intervija ar Edgaru Gauraču pirms spēles

Pēdējo spēli "Spartaka" sastāvā aizvadīja uzbrucējs Gauračs, kurš klubā apvienoja ģenerāldirektora un futbolista pienākumus. Gauračs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka atvadu spēles dienā pat uznākušas domas, vai neatteikties no nodoma beigt futbolista karjeru. Tomēr Gauračs apzinās, ka spēlētāja gaitas un kluba darbinieka pienākumus vairs nevar apvienot, tādēļ savu lēmumu nemainīs.

Savukārt  "Valmiera Glass/ViA" ar mājās panāktu neizšķirtu 3:3 pret pastarīšiem FK "Metta" saglabāja 4.vietu un kvalificējās Eiropas līgas kvalifikācijai. Valmierieši 24 minūtēs panāca jau 3:0, bet pārsvaru tikpat ātri izsēja, un 50.minūtē jau bija neizšķirts. Spēles turpinājumā rezultāts vairs nemainījās.

"Spartaka" preses sekretārs Eduards Petrovs puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda nepārtraukti ir informēta par notikumu gaitu spēlē Valmierā.

Trešo vietu saglabāja FK "Ventspils", lai gan pēdējā spēlē mājās ar 0:1 zaudēja FK "Liepāja" futbolistiem. Liepājniekiem uzvara ļāva pakāpties uz 6.vietu un apsteigt FK "Jelgava".

Astotās vietas ieguvēji BFC "Daugavpils" sezonu noslēdza ar neizšķirtu mājās 2:2 pret FK "Jelgava". Turnīrā jau iepriekš finišēja sudraba medaļnieki RFS.