Spānijas un Itālijas futbola izlases iekļūst pusfinālā, tiksies savstarpējā duelī

Spānijas izlase piektdien Sanktpēterburgā uzvarēja Šveices futbola valstsvienību Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā un, iekļūstot nākamajā kārtā, saglabāja izredzes uz medaļām, liecina rīkotāju informācija. Pamatlaiks un pagarinājums beidzās neizšķirti 1:1, bet 11 metru sitienu sērijā ar 3:1 pārāki bija spāņi. Pusfinālā Spānijas pretinieki būs itālieši, kas vēlāk Minhenē ar 2:1 uzvarēja Beļģijas izlasi.

Itālijas un Spānijas izlases 6.jūlijā tiksies pusfinālā Londonā.

Aizrautīgā izcilu izpildītāju futbolā bumba beļģu vārtos pirmoreiz nonāca 13.minūtē, bet video tiesnešu fiksētas aizmugures dēļ Leonardo Bonuči par precīzo sitienu bija līksmojis velti. Itālijas izlases centieni vainagojās panākumiem 31.minūtē, pie pretinieku soda laukuma robežas pārtverot bumbu, un Nikolo Barella uzbrukumu noslēdza ar netveramu sitienu. Septiņas minūtes vēlāk Lorenco Insinje pietuvojās soda laukumam un precīzi sita vārtu tālajā augšējā stūrī, bet vārtsargs Tibo Kurtuā līdz bumbai neaizsniedzās. Divu vārtu pārsvaru Itālija līdz pārtraukumam gan nesaglabāja, jo puslaika izskaņā Džovanni di Lorenco pagrūda Žeremiju Doku un tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Romelu Lukaku.

Pasaules ranga līderi beļģi ļoti tuvu neizšķirta atjaunošanai bija 61. minūtē, tomēr pēc Kevina de Bruines piespēles pie pašas vārtu līnijas bumbu apturēja Itālijas aizsargs Leonardo Spinacola, atstājot tukšā turpat blakus bijušo Lukaku. Arvien aktīvi beļģu uzbrukumā darbojās Doku, bet Itālijas aizsardzība spēja draudus novērst. Mača izskaņā itālieši nepalaida garām iespējas bremzēt spēles tempu un sagaidīja mača beigu svilpi.

Šveices izlase mazākumā noturas līdz pēcspēles 11 metru sitieniem

Ne tik spilgta spēle bija Sanktpēterburgā, kur šveicieši pēc nonākšanas zaudētājos spēja rezultātu izlīdzināt un neizšķirtu noturēja arī pēc palikšanas 10 vīru sastāvā, bet 11 metru sitienos labāki bija spāņi. Šveices izlase iepriekšējā kārtā pēcspēles 11 metru sitienos izslēdza no turnīra Pasaules kausa īpašnieci Franciju, tomēr pret spāņiem sērijā spēja trāpīt tikai vienu reizi.

Veiksme palīdzēja Spānijai 8.minūtē atklāt rezultātu - pēc Žordi Albas tāla sitiena bumba skāra šveicieti Denisu Zakariju un ielidoja tuvajā vārtu stūrī. Tiesa, veiksmi spāņi arī nopelnīja, jo spēles sākumā dominēja bumbas kontrolē, turpretim Šveices futbolisti reti parādījās pretinieku laukuma pusē. Laba iespēja dubultot pārsvaru 25.minūtē pēc stūra sitiena bija Sezaram Aspilikvetam, bet droši Šveices vārtos nospēlēja Janns Zommers. Šveicieši aktīvāk aizvadīja pirmā puslaika beigas, taču tas uzlaboja viņu statistiku tikai rādītājos, kas neattiecas uz gūtajiem vārtiem.

Šveices izlase biežāk tika pie iespējas izpildīt stūra sitienus un 56.minūtē Zakarija bija tuvu revanšam, tomēr ar galvu sita mazliet garām vārtu tālajam stūrim. Spāņu vārtsargs Unai Simons 64.minūtē tvēra Stīvena Cubera sitienu no tuvas distances tuvajā stūrī, bet paļaušanās uz rāmu spēles ritējumu Spānija izlasei maksāja vārtu zaudējumu četras minūtes vēlāk. Bumba no diviem Spānijas spēlētājiem atlēca pie Remo Freilera, kurš piespēlēja Džerdanam Šakiri netraucētam sitienam soda laukumā.

Šveicieši 77.minūtē palika mazākumā - Freilers iebrauca kājās Žerardam Moreno un tiesnesis nekavējās uzreiz parādīt sarkano kartīti. Spāņu spēle vairākumā gan nebija tik efektīva, lai spēli jau pamatlaikā noslēgtu ar sev pozitīvu rezultātu. Pagarinājumā šveicieši koncentrēja spēkus aizsardzībā. Spānijas izlasē vairākas iespējas uzbrukumā neizmantoja Moreno un darba vārtos netrūka Zommeram.

Pēcspēles sitienos Zommers šveiciešus glāba vienu reizi, bet Simons spāņu vārtos tvēra divus sitienus. Spānijai uzvaras vērto sitienu realizēja Mikels Ojarsabals.

Pēdējie divi ceturtdaļfināli notiks sestdien - Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku spēkiem mērosies Čehijas un Dānijas valstsvienības, savukārt Romā par uzvaru cīnīsies Anglijas un Ukrainas futbolisti.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā startēja 24 komandas, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas sešās grupās un aizvadīja spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.