Spānijas futbolisti kontrolē spēles gaitu, bet nepārspēj Zviedrijas aizsardzību un Ulsenu

Spānijas futbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta finālturnīra mačā Seviljā spēlēja bezvārtu neizšķirtu 0:0 ar Zviedriju. Šī bija pirmā spēle 2021. gada Eiropas čempionātā, kas noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Mačs iesākās piesardzīgi, un spāņi visu pirmo puslaiku kontrolēja spēles gaitu. "Sarkanā fūrija" tuvu vārtu guvumam bija 38. minūtē, kad Alvaro Morata no labas pozīcijas tikai nedaudz sita garām stabam. Pēc tam otrā laukuma galā Aleksandera Īzaka sistā bumba no Markosa Ljorentes kājas trāpīja pa vārtu stabu, šoreiz veiksmei nostājoties Spānijas izlases pusē.

Puslaika beigās Spānijas futbolisti izdarīja pamatīgu spiedienu uz Zviedrijas izlases vārtiem. Vienā no epizodēm tikai vārtsargs Robins Ulsens glāba zviedrus no zaudētiem vārtiem pēc Daniela Olmo sitiena.

Otrajā puslaikā spāņi turpināja saspēlēties, bet 60. minūtē zviedri pārrāva pretinieku uzbrukumu. Pretuzbrukumā soda laukumā Īzaks trīs spāņu ielenkumā izdarīja piespēli pie vārtiem, bet Markuss Berjs nespēja ieraidīt bumbu mērķī.

Pamatlaika pēdējā minūtē Herarda Moreno no tuvas distances izdarīto sitienu ar kāju atvairīja Ulsens, noturot 0:0 uz rezultāta tablo. Kompensācijas laikā Moreno pāris epizodes sita pāri un garām vārtiem, bet Pavlo Sarabija raidīto bumbu tvēra Ulsens.

Spānijas futbolisti, neskatoties uz dominējošo sniegumu, tā arī vārtus neguva un tika izsvilpti no savu līdzjutēju puses.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā apakšgrupā Slovākija negaidīti ar 2:1 (1:0) uzvarēja Poliju.

Spānija ir trīskārtēja Eiropas čempione un ir vienīgā komanda, kas izcīnījusi divus titulus pēc kārtas (2008. un 2012. gadā). Tāpat spāņi ir 1984. gada vicečempioni. Zviedriem līdz šim labākais rezultāts ir debijas čempionātā 1992. gadā sasniegtais pusfināls.

Spānijas izlase pirms Eiropas čempionāta aizvadīja vienu pārbaudes maču, cīnoties bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Portugāli. Pēc tam valstsvienībā tika atklāti pāris Covid-19 gadījumi, kā dēļ otrajā pārbaudes mačā pret Lietuvu laukumā devās U-21 izlase, kas uzvarēja ar 4:0. Zviedriem pārbaudes mačos uzvaras 2:0 pār Somiju un 3:1 pār Armēniju.

Spānija ar Zviedrijas izlasi tikušās 15 reizes, sešas uzvaras ir spāņiem, trīs zviedriem un sešreiz mači noslēgušies neizšķirti. Pēdējās piecās savstarpējās spēlēs spāņi palikuši neuzvarēti. Abas izlases tikās 2008. gada čempionāta kvalifikācijā un finālturnīrā, kā arī šo meistarsacīkšu atlasē un tagad arī finālturnīrā.

"Sarkano fūriju" pēdējos trīs gadus ar pusgada pārtraukumu vada Luiss Enrike, bet pie Zviedrijas izlases galvenajā postenī ir Janne Andešsons, kurš savām amatā ir kopš 2016. gada.

Spānijas izlasē pozitīva Covid-19 testa dēļ nevarēja spēlēt kapteinis Serdžio Buskets, kurš vēl nedēļas nogalē atradās pašizolācijā. Toties ierindā atgriezies aizsargs Djego Ljorente, kuram pēdējie četri Covid-19 testi bijuši negatīvi un viņam dota zaļā gaisma treniņiem.

Spānijas izlase šajā finālturnīrā startē bez Madrides "Real" kapteiņa Serhio Ramosa. No šī izlases sastāva pārliecinoši rezultatīvākais ir 40 mačos 19 vārtus guvušais Alvaro Morata, bet savu artavu rezultātos dos arī Žordi Alba, Ferrans Torress, Davids de Hea, kā arī citi futbolisti.

Arī Zviedrija finālturnīrā spēlē ne optimālajā sastāvā, jo Zlatans Ibrahimovičs, kurš atgriezies izlasē, traumas dēļ nevar piedalīties meistarsacīkstēs. Pirmajā mačā Covid-19 dēļ nevarēja piedalīties talantīgais Dejans Kuluševskis un Matīass Svanberjs. Izlasei talkā nācis pieredzējušais uzbrucējs Markuss Berjs, bet jaunības dzirksti piešķir Aleksanders Īzaks. Uzbrukuma veidošanā liela loma ir pussargam Emīlam Fošbergam.

2021. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11. jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966. gada Pasaules kausa fināls un 1996. gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Spānijas izlases sastāvs: Unajs Simons, Markoss Ljorente, Aimeriks Laporte, Pau Torress, Žordi Alba, Koke (Fabians Ruiss, 87.min.), Rodri (Tjagu Alkantara, 66.min.), Pedri, Ferrans Torress (Mikels Ojarsabals, 74.min.), Alvaro Morata (Pavlo Sarabija, 66.min.), Daniels Olmo (Herards Moreno, 74.min.).

Zviedrijas izlases sastāvs: Robins Ulsens, Markuss Dānielsons, Mīkaels Lustigs (Emīls Krafts, 75.min.), Viktors Lindelofs, Ludvigs Āgustinsons, Sebastians Larsons, Albins Ēkdals, Kristofers Ulsons (Jenss Kajūste, 84.min.), Emīls Fošbergs (Pjērs Bengtsons, 84.min.), Markuss Berjs (Robins Kvaisons, 69.min.), Aleksanders Īzaks (Viktors Klāsons, 69.min.).