Spānijas futbolisti iekļūst Nāciju līgas finālā, pārtrauc Itālijas 37 nezaudētu spēļu sēriju

Eiropas Nāciju līgas finālā trešdien pirmā iekļuva Spānijas futbola izlase, kas Milānā pieveica Eiropas čempionus itāļus. Spānija viesos ar 2:1 apspēlēja Itāliju.

Lielā mērā pusfināla spēlē viesiem palīdzēja 12 minūšu laikā Leonardo Bonuči saņemtās divas dzeltenās kartītes, kas 42.minūtē mājiniekus atstāja mazākumā.

17.minūtē rezultātu atklāja Ferans Toress, bet 2:0 viņš panāca pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē. Mājinieki vienus vārtus 83.minūtē atguva ar Lorenco Pelegrīni "golu", taču finālam ar to bija par maz.

Itālijas izlase nebija zaudējusi 37 spēlēs pēc kārtas, kas valstsvienību futbolā ir nepārspēts sasniegums. Spāņiem izdevās revanšs par zaudējumu Itālijai 2020.gada Eiropas čempionāta pusfinālā.

Arēnas tribīnēs valdīja dīvaina noskaņa, jo AC "Milan" fani ar svilpšanu un ūjināšanu pavadīja Itālijas vārtsarga Džanluidži Donnarummas katru pieskaršanos bumbai. Viņš vasarā brīvā aģenta statusā pārcēlās no Milānas kluba uz Francijas "Paris Saint Germain".

Otrā pusfinālā ceturtdien Turīnā tiksies Beļģija un Pasaules kausa pašreizējā īpašniece Francija.

Pirmajā Nāciju kausa izcīņā 2019.gadā uzvarēja Portugāle, kas finālā ar 1:0 pārspēja Nīderlandi.