Spānijas futbola izlase uzvar Horvātiju un iesoļo Euro 2020 ceturtdaļfinālā

Pirmdien Eiropas futbola čempionāta finālturnīra astotdaļfināla spēlē Spānijas izlase papildlaikā ar 5:3 uzvarēja Horvātijas valstsvienību, liecina organizatoru informācija.

Kopenhāgenā notiekošās spēles rezultātu 20. minūtē atklāja Pedri, raidot bumbu savos vārtos un izvirzot Horvātiju vadībā. Rezultāts gan tika izlīdzināts 38. minūtē, kad vārtus guva Pavlo Sarabia.

Sezārs Aspiliketa otrā puslaika ievadā izvirzīja Spāniju vadībā, bet 76. minūtē Ferāns Torress jau panāca 3:1 Spānijas labā. Tomēr 85. minūtē spēles intriga atjaunojās, kad ar vārtu guvumu izcēlās Mislavs Oršičs. Bet kompensācijas laika otrajā minūtē Mario Pašaličs izlīdzināja spēles rezultātu, panākot 3:3.

Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti. Papildlaikā, spēles 100. minūtē, vārtus guva Alvaro Morata, izvirzot Spāniju vadībā ar 4:3, bet vēl pēc trim minūtēm Mikels Ojarzabals panāca jau 5:3, sagraujot Horvātijas cerības uz atspēlēšanos.

D apakšgrupā Horvātijas izlase izcīnīja otro vietu, zaudējot Anglijai un nospēlējot neizšķirti ar Čehiju, bet izšķirošajā spēlē ar 3:1 uzvarot Skotiju.

Tikmēr Spānija izcīnīja otro vietu E apakšgrupā, nospēlējot neizšķirti ar Zviedriju, Poliju, bet izšķirošajā spēlē ar 5:0 spāņi sagrāva Slovākiju.

Spānija ir trīs reizes kronēta par Eiropas čempioni.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas sešās grupās un aizvadīja spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11. jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.