Spānijas futbola čempionāts atsākas ar «Sevilla» uzvaru pilsētas derbijā

Ar "Sevilla" uzvaru pilsētas derbijā ceturtdien atsākās Spānijas futbola čempionāts, kurā koronavīrusa pandēmijas dēļ bija trīs mēnešu un vienas dienas pauze. "Sevilla" savā laukumā ar 2:0 uzveica Seviljas "Real Betis" vienību.

Mačs sākās mierīgā tempā, un pirmajā puslaikā vienīgais bīstamais moments bija 27.minūtē, kad "Sevilla" uzbrucējs Lūks de Jongs ar galvu sita bumbu nedaudz garām vārtu stabam.

Arī spēles otrajā puslaikā bīstamāk uzbruka mājinieki, kuri 56.minūtē pēc pretinieku pārkāpuma soda laukumā nopelnīja tiesības izpildīt "pendeli". Pie 11 metru soda sitiena atzīmes stājās Lukass Okamposs, kurš bija nekļūdīgs.

Sešas minūtes vēlāk pēc Okamposa viltīgas piespēles ar papēdi, Fernando no vārtu priekšas ar galvu panāca 2:0. Lai gan otrajā puslaikā bumbu vairāk kontrolēja viesi, "Real Betis" tikai pamatlaika pēdējā desmitminūtē pirmo reizi mačā sita vārtu taisnstūrī.

Pirms mača abas komandas laukuma centrā vienojas klusuma brīdim, pieminot koronavīrusa pandēmijas upurus un godinot maijā mūžībā aizgājušo "Sevilla" kādreizējo kapteini Marselino Kampanalu.

Arī Spānijā stadioni skatītājiem ir slēgti, taču visu maču tika atskaņoti trokšņi, kas komandām radīja līdzjutēju klātbūtnes efektu.

Spānijas valdība ļāva futbola sezonai atsākties ar 8.jūniju, bet pirmā spēle notika trešdien, kad tika pabeigts viens otrās līgas mačs.

Spānijas čempionātā palicis aizvadīt 11 kārtas un sezona varētu noslēgties 26.jūlijā. Kā nākamajās sezonas sākums tiek minēts 12.septembris.

Nedēļas nogalē tiks aizvadītas pārējās 28.kārtas spēles.

Spānijā turnīra līderpozīcijā ar 58 punktiem 27 mačos atrodas "Barcelona", kas par diviem punktiem apsteidz savu sīvāko konkurenti Madrides "Real". Tālāk ar 50 punktiem 28 cīņās seko "Sevilla", aiz kuras ar 46 punktiem ir Sansevastjanas "Real Sociedad" un "Getafe", bet pirmo sešinieku ar 45 punktiem noslēdz Madrides "Atletico".