Spānijai neizšķirts pret Maroku garantē pirmo vietu grupā

Spānijas izlase pēdējā B apakšgrupas spēlē pirmdien Kaļiņingradā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Marokas futbolistiem, kam tas bija pēdējais mačs Pasaules kausa izcīņā. Spāņi astotdaļfinālā iekļuva kā grupas uzvarētāji un nākamo spēli aizvadīs pret Krieviju.

Sliktas aizsardzības dēļ spāņi pirmajā puslaikā nonāca zaudētājos, bet vēlāk spēja rezultātu līdzsvarot. Vēlreiz Marokas izlase vienu vārtu pārsvaru ieguva 81.minūtē, kas gan neliedza Spānijai jau kompensācijas laikā panākt neizšķirtu, kas tai ļāva pakāpties uz pirmo vietu grupā.

Halids Butaibs izvirza Maroku vadībā

Spānijas futbolisti vairāk pārvaldīja bumbu, tomēr kļūda laukuma vidū favorītiem maksāja vārtu zaudējumu. Halids Butaibs pārtvēra bumbu, izrāvās viens pret vārtsargu Davidu de Hea un nekļūdīgi sita vārtos.

Isko panāk Spānijai 1:1

Toties spāņiem ātri izdevās atjaunot neizšķirtu - Isko 19.minūtē no tuvas distances pēc Andresa Injestas piespēles trieca bumbu vārtu augšējā stūrī.

Spānijas vārtsargs glābj pēc Halida Butaibi izrāviena

Robi Spānijas aizsardzībā gan saglabājās un 25.minūtē Butaibs neizmantoja iespēju vienam pret vienu, laba sitiena izdarīšanai pārāk cieši pietuvojoties de Heam.

Serhio Buskets neizmanto Spānijai labu iespēju

Pēc stūra sitiena pie iespējas Marokas soda laukumā brīvi sist ar galvu tika Serhio Buskets, taču bija pagalam neprecīzs.

Žerāra Pikē roka aptur bumbu

Drīz pēc pārtraukuma bumba soda laukumā trāpīja pa roku Spānijas futbolistam Žerāram Pikē, ko tiesnesim nekvalificēja kā pārkāpumu, lai gan bumba tika apstādināta.

Marokāņi ik pa laikam atgādināja, ka Spānijas izlases aizsardzība nevar justies droši. De Hea 50.minūtē izgājienā nocēla bumbu Mbarkam Busufam.

Spāniju glābj vārtu konstrukcijas krusts

Savukārt Nuredins Amrabats 55.minūtē trāpīja pa Spānijas vārtu konstrukcijas krustu.

Žerāram Pikē mazliet pietrūkst Spānijas uzbrukuma noslēgumā

Iespējas bija arī Spānijai - 62.minūtē pēc Isko sitiena bumbu no tukša vārtu stūra ar galvu izsita Ganems Saiss. Savukārt pēc Žerāra Pikē sitiena ar galvu bumba aizgriezās cieši gar vārtu stabu.

Marokas izlase panāk 2:1 pārsvaru

Vēlreiz marokāņi vadībā izvirzījās 81.minūtē, kad pēc stūra sitiena Jusefs en Nesiri ar galvu izcili trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Spānijai otrie vārti ļauj gūt neizšķirtu

No zaudējuma spāņiem izdevās izvairīties, Jago Aspasam kompensācijas laika sākumā ar papēdi raidot bumbu vārtu tālajā stūrī. Tiesneši sākotnēji fiksēja aizmuguri, bet domas mainīja pēc video noskatīšanās.

Paralēli pēdējā spēlē B grupā Portugāle un Irāna cīnījās neizšķirti 1:1. Labākas vārtu starpības dēļ Spānija ieguva pirmo vietu grupā, savukārt no otrās pozīcijas tālāk tika Portugāle. Tādējādi Urugvaja astotdaļfinālā spēlēs ar B apakšgrupas otro spēcīgāko komandu Portugāli, bet krievu pretinieki būs apakšgrupas uzvarētāji spāņi.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajās spēlēs par A apakšgrupas uzvarētāju kļuva Urugvaja, kas ar 3:0 pārspēja arī astotdaļfinālā tikušo Krievijas izlasi. Trešo vietu grupā ieguva Saūda Arābija ar uzvaru 2:1 pār Ēģipti.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.