Spānija iesit piecus vārtus Slovākijas futbolistiem, Eiropas čempionātā spēlēs astotdaļfinālā

Spānija izlase trešdien Seviļā ar 5:0 uzvarēja Slovākijas futbolistus Eiropas čempionāta grupas kārtas noslēgumā un iekļuva astotdaļfinālā. Paralēli otrā spēlē Zviedrija ar 3:2 Sanktpēterburgā uzveica Polijas izlasi un garantēja pirmo vietu E grupā, liecina rīkotāju informācija.

Slovākiem 30.minūtē bumba no vārtsarga Martina Dubravkas nonāca savos vārtos, savukārt pirmā puslaika izskaņā Aimeriks Laporte panāca 2:0. Otrajā puslaikā Pablo Sarabia un Ferans Torress nodrošināja Spānijai četru vārtu pārsvaru, līdz 71.minūtē slovāks Jurajs Kucka vēlreiz trāpīja savos vārtos.

Zviedrijai divus vārtus guva Emils Forsbergs, līdz 59.minūtei panākot 2:0. Savukārt poļiem Roberts Levandovskis ar divu vārtu guvumu otrajā puslaikā panāca izlīdzinājumu, tomēr skandināviem jau kompensācijas laikā uzvaru nodrošināja Viktors Klēsons.

Grupā otrajā vietā finišējušo Spānijas izlasi astotdaļfinālā gaida tikšanās ar Horvātiju, savukārt zviedru pretinieki kļūs zināmi pēc visu grupu kārtas spēļu noslēguma. Slovākijas un Polijas izlasēm čempionāts noslēdzās grupas kārtā. Slovākijas neveiksmīgais finišs garantēja dalību astotdaļfinālā Ukrainai kā vienai no četrām labākajām trešās vietas ieguvējām.

Pēdējās cīņas grupu kārtā notiks vēlāk trešdien, savukārt izslēgšanas turnīrs sāksies sestdien, 26.jūnijā, ar Velsas-Dānijas un Itālijas-Austrijas spēlēm.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.