Somijas futbola valstsvienība pirmo reizi vēsturē kvalificējas finālturnīram

Somijas vīriešu futbola izlase piektdien pirmo reizi vēsturē iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā. Somija J apakšgrupas mačā Helsinkos 11 000 skatītāju klātbūtnē ar 3:0 pārspēja Lihtenšteinu.

Spēles 21.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Jasse Tuminens, bet otrajā puslaikā vārtus guva Somijas izlases līderis Tēmu Puki, kurš 64.minūtē realizēja 11  metru soda sitienu un 75.minūtē panāca 3:0. Noridžas "City" uzbrucējs Puki šajā ciklā guvis deviņus vārtus.

Somija ar savu vēsturisko panākumu kļuva par 34.valsti, kas spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Vēl šajā apakšgrupā Grieķija viesos ar 1:0 (1:0) pārspēja Armēniju. Grieķiem vienīgos vārtus guva Dimitris Limnoss.

J apakšgrupā līdere ar 24 punktiem astoņās spēlēs ir Itālija, kurai ar 18 punktiem deviņos dueļos seko Somija. Trešā ar 11 punktiem ir Grieķija, pa desmit punktiem ir Armēnijai, kā arī Bosnijai un Hercegovinai, bet divus punktus guvusi Lihtenšteina.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases. Ceļazīmes jau nodrošinājušas Beļģijas, Itālijas, Krievijas, Polijas, Ukrainas, Spānijas, Turcijas, Francijas, Anglijas, Čehijas un Somijas valstsvienības.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.