Ghetto Basket Riga Challenger turnīrs 3x3 basketbolā

Pasaules čempionāts rollerslēpošanā

UEFA Eiropas līgas kvalifikācija (Nakts ziņas)

Smags zaudējums praktiski liedz FK «Ventspils» futbolistiem cerības Eiropas līgā

FK "Ventspils" futbolisti Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu ceturtdien Rīgā sāka ar zaudējumu 0:3 Portugāles klubam "Vitoria" SC, liecina rīkotāju informācija. Izšķirošajā atlases kārtā iekļūs komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā, bet Kurzemes kluba izredzes jau pirms atbildes mača kļuva ļoti iluzoras.

Pirmo reizi Eiropas līgā FK "Ventspils" vārtos stājās Vjačeslavs Kudrjavcevs, jo komandas ierastais vārtu vīrs Konstantins Mahnovskis saņēma 10 spēļu diskvalifikāciju par rasismu un, iespējams, jau drīzumā dosies mājup uz Ukrainu.

Dažas labas iespējas spēlē bija arī FK "Ventspils" futbolistiem, tomēr atšķirībā no pretiniekiem viņi nevienu no tām neizmantoja.

"Vitoria" bīstamu uzbrukumu izveidoja 17.minūtē, bet bumba pēc Aleksandra Gedeša netraucēta sitiena no soda laukuma vidus trāpīja pa pārliktni. Rezultātu viesiem izdevās atklāt 30.minūtē - pēc tiešā brīvsitiena vārtu priekšā visaugstāk izlēca Davidsons Pereira, pēc kura sitiena ar galvu bumba atlēcienā no zemes ielidoja tīklā.

Ventspils komandas centieni uzbrukumā netika tālāk par dažām standartsituācijām, kā arī pāris "Vitoria" kļūdām aizsardzībā, kas gan lielus draudus neradīja. Vairāk darba bija Kudrjavcevam, kurš nospēlēja nevainojami.

No otro vārtu zaudējuma Kudrjavcevs neglāba 50.minūtē pēc Pedro Rodrigesa tāla sitiena. Piecas minūtes vēlāk bīstamu uzbrukumu izveidoja arī FK "Ventspils" - Daniils Ulimbaševs uzreiz pēc došanās laukumā uz maiņu sita no soda laukuma līnijas, bet tikai aizskāra vārtu pārliktni. Labu uzbrukumu ventspilnieki izveidoja 70.minūtē, bet Pavela Osipova sitienu atvairīja viesu vārtsargs Migels Silva.

Nesaskaņota darbība savā soda laukumā ventspilniekiem 80.minūtē maksāja trešo vārtu zaudējumu - pie bumbas tika Džozefs Amoa un Kudrjavcevam nebija nekādu izredžu.

Spēlē notika Rīgā, jo tikai "Daugavas" stadions Latvijā atbilst noteiktajiem standartiem Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā. Pērnās sezonas piektais spēcīgākais Portugāles līgas klubs "Vitoria" SC atbildes spēlē laukuma saimnieka lomā būs trešdien, 14.augustā.

Jau vēstīts, ka otrs Latvijas klubs Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā "Riga" FC pirmajā spēlē mājās cīnījās neizšķirti 1:1 pret Helsinku HJK. Atbildes spēle Somijas galvaspilsētā notiks ceturtdien, 15.augustā.

Kvalifikācijas izšķirošo ceturto kārtu sasniegs komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā. Ceturtās kvalifikācijas kārtas uzvarētāji iekļūs Eiropas līgas grupu turnīrā.

Iekļūstot ceturtajā kvalifikācijas kārtā, "Riga" FC pretinieki būs Serbijas klubs Belgradas "Crvena Zvezda" vai Dānijas "Kobenhavn". Ja trešo atlases kārtu pārvarētu FK "Ventspils", Kurzemes kluba nākamie pretinieki būtu Rumānijas FCSB vai "Mlada Boleslav" no Čehijas.