«Skonto» iesniegs apelāciju par licences nepiešķiršanu dalībai futbola virslīgā

Valsts titulētākais futbola klubs "Skonto" piektdien iesniegs apelāciju par Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas komisijas lēmumu nepiešķirt Rīgas komandai licenci dalībai šī gada virslīgas turnīrā, aģentūrai LETA atklāja kluba valdes locekle Dace Grīnberga.

Pagājušajā nedēļā LFF Klubu licencēšanas komisija nepiešķīra "Skonto" A licenci dalībai virslīgā, jo šis klubs nav izpildījis vairākus noteikumu punktus. Starp tiem ir atbilstoša stadiona un treniņbāzu neesamība un parādsaistības ar darbiniekiem. LFF noteica 5.februāri kā pēdējo datumu, kad iesniegt apelāciju.

"Šodien gatavojamies iesniegt apelāciju. Ceru, ka pašreiz ar spēlētājiem visas parādsaistības ir nokārtotas. Tāpat esam panākuši vienošanos ar stadiona un treniņbāzes īpašniekiem," teica Grīnberga.

Tiesa, juriste Grīnberga, kura savulaik bija "Skonto" ilggadējā īpašnieka Gunta Indriksona pārstāve, bet nesen iecelta futbola kluba valdē, līdz LFF galīgajam lēmumam atteicās nosaukt, kur būtu vienības nākamās sezonas treniņbāze un stadions.

LFF Klubu licencēšanas komisija iepriekšējā nedēļā nolēma piešķirt A licences pretendenta statusu "Rīgas Futbola skolai", nosakot 5.februāri par termiņu klubu licencēšanas dokumentu iesniegšanai. Šī vienība nepieciešamo licenci dalībai šī gada virslīgas čempionātā var iegūt tad, kad būs beidzies termiņš "Skonto" kluba apelācijas iesniegšanai, vai ar brīdi, kad LFF apelāciju komisija ir pieņēmusi lēmumu atstāt spēkā lēmumu par licences nepiešķiršanu.

"Rīgas futbola skola" pērn otrajā līgā ieguva trešo vietu, bet otrās vietas ieguvēja "Valmiera Glass" FK/BSS atteicās no iespējas startēt šī gada virslīgas čempionātā.

A licences dalībai 2016.gada virslīgas čempionātā piešķirtas "Liepājai", "Ventspilij", "Jelgavai", "Daugavpilij", Jūrmalas "Spartakam", "Riga" un "Metta"/"Latvijas Universitātei".

"Skonto" jau vairākus gadus ir ievērojamas problēmas ar parādiem, kas regulāri raisa grūtības iegūt licenci dalībai virslīgā. Piemēram, 2014.gadā "Skonto" un Daugavpils "Daugava" komandas pēc apelāciju izskatīšanas tika licencētas vien dienu pirms "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta sezonas sākuma, bet 2015.gadā, kaut tas notika laicīgāk, arī "Skonto" licenci ieguva vien pēc apelācijas iesniegšanas.

Tiesa, aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šogad "Skonto" komandai varētu būt daudz grūtāk uzvarēt apelāciju.

"Skonto" ir visu laiku titulētākā Latvijas futbola komanda. Valsts čempionātā nepārspēta tā palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut "Skonto" komanda praktiski visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā jau četrus gadus pēc kārtas spējusi finišēt virslīgas otrajā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti