«Skarbās ziemas» valstij Latvijai futbola Pasaules kausa izlozē paredz papildu nosacījumus

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) noteikumi 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupu izlozē paredz Latvijai un deviņām citām valstsvienībām piemērot papildu nosacījumus iespējamu skarbu ziemas laikapstākļu dēļ, liecina FIFA publicētais izlozes reglaments. Turnīra priekšsacīkšu grupu izloze paredzēta 7.decembrī Cīrihē, Šveicē.

ĪSUMĀ:

  • Vienā kvalifikācijas grupā nevarēs būt vairāk kā divas valstis no riskanto ziemas apstākļu saraksta
  • Vairākas valstis nevarēs salozēt kopā vienā grupā arī politisku konfliktu dēļ
  • Papildu nosacījumi izlozē tāpat būs tālas ceļošanas ierobežošanai

Lai spēļu kalendāru nepakļautu riskam futbolam nepiemērotu laikapstākļu dēļ, katrā kvalifikācijas grupā varēs ielozēt ne vairāk kā divas "ziemas valstis" neatkarīgi no to vietas izlozes grozā. Ja kādā grupā ielozētu trešo "ziemas komandu", tā automātiski pārcelsies pēc alfabēta pirmajā brīvajā nosacījumiem atbilstošajā grupā.

Ziemas riskam pakļauto valstu sarakstā vēl iekļāva Latvijas kaimiņvalstis Baltkrieviju, Igauniju, Krieviju un Lietuvu, kā arī Somiju, Norvēģiju, Islandi, Fēru salas un Ukrainu.

Par riskantākajām valstīm FIFA uzskata Islandi un Fēru salas,

tādēļ tās nevarēs salozēt vienā grupā, jo trīs spēļu dienas kvalifikācijā paredzētas jau 2021.gada martā, kad abās valstīs apstākļi varētu būt futbolam nepiemēroti.

Kvalifikācijas grupu sastāvu ietekmēs arī nosacījumi valstu politisku konfliktu dēļ, tādēļ

kopā nenonāks Krievija un Ukraina, kā arī Gibraltārs un Spānija.

Visvairāk ierobežojumu ir Kosovai, kas nebūs vienā grupā ar Serbiju, Krieviju, kā arī ar Bosniju un Hercegovinu. Politisku iemeslu dēļ FIFA kā vienā grupā neielozējamas nosauca arī Armēniju un Azerbaidžānu, taču abas komandas ir nonākušas vienā izlozes grozā, tādēļ nevarēs nonākt vienā grupā.

Papildu nosacījumi izlozē būs spēkā arī ģeogrāfisku nosacījumu dēļ, lai novērstu komandām pārāk daudz garu pārlidojumu.

Kā nesamērīgi gara potenciālā ceļošana ir noteikta 20 komandu pāriem.

Katrā kvalifikācijas grupā varēs nonākt tikai viens šāds pāris, bet gadījumā, ja kādā grupā ielozētu vēl trešo šādu komandu, tā automātiski pārcelsies pēc alfabēta pirmajā brīvajā nosacījumiem atbilstošajā grupā.

Par vairāku reģionu valstsvienībām tālu galamērķi noteikta Kazahstāna, Azerbaidžāna un Islande.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupu izlozē būs priekšpēdējā -5.- grozā. Komandas izlozei izlika sešos grozos pēc valstsvienību vietas FIFA rangā. Līdzās Latvijai 5.grozā ir aizvadītajā Nāciju līgā zemākās D divīzijas grupā iepazītās Fēru salas un Andora, kā arī Kipra, Armēnija, Igaunija, Azerbaidžāna, Kazahstāna, Kosova un Lietuva. 

Tā kā katrā grupā ielozēs ne vairāk kā vienu komandu no katra groza, savstarpēji noteikti nespēlēs vienā grozā nonākušās valstsvienības. Izloze notiks tiešsaistē bez komandu pārstāvju dalības. 

Kvalifikācijas turnīrā piecās grupās būs piecas komandas, vēl piecās - sešas valstsvienības. No 2021.gada marta līdz novembrim komandas grupā ar katru pretinieku tiksies mājās un viesos. Grupu uzvarētāji nodrošinās dalību finālturnīrā bet otro vietu ieguvēji vēl par trim ceļazīmēm cīnīsies papildus atlasē, kur piedalīsies arī divas labākās Nāciju līgas komandas, kas netiks kvalifikācijas grupas divu labāko komandu vidū. 12 komandas sadalīs trīs miniturnīros, kur uzvarētāji iegūs ceļazīmi uz finālturnīru.

Pasaules kausa finālturnīrs 2022.gadā risināsies Katarā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt