«Sion» ar Vaņinu vārtos izglābjas no zaudējuma futbola Eiropas līgā

Latvijas futbola izlases vārtsargs Andris Vaņins un viņa pārstāvētais Šveices klubs "Sion" ceturtdien mājās izglābās no zaudējuma Eiropas līgas B grupā pret Francijas "Bordeaux", spēlei noslēdzoties neizšķirti 1:1, informēja organizatori.

"Sion" izlīdzinājumu panāca mača izskaņā, kad kompensācijas laika ceturtajā minūtē "Bordeaux" futbolists Klemenss Šantomē bumbu raidīja savos vārtos.

Vaņins aizvadīja visu spēli un vienīgos vārtus ielaida 67. minūtē, kad viņu pārspēja Tomass Turē.

"Sion" Eiropas līgā joprojām cīnās bez zaudējumiem, jo divus mačus ir uzvarējusi un divas reizes spēlējusi neizšķirti. Šveices klubs ar astoņiem punktiem ir grupas līderis un ir tuvu iekļūšanai izslēgšanas spēlēs.

Otrā grupas spēlē Anglijas "Liverpool" viesos ar 1:0 uzvarēja Krievijas klubu Kazaņas "Rubin". "Liverpool" ar sešiem punktiem ir otrajā vietā, "Bordeaux" ar trīs punktiem ir trešie, bet "Rubin" ar diviem punktiem ceturtie. Nākamajā kārtā iekļūst grupas divas labākās komandas.

Jau ziņots, ka pirmajos mačos "Sion" mājās ar 2:1 uzveica "Rubin", pēc tam viesos spēlēja neizšķirti 1:1 ar "Liverpool" un ar 1:0 uzvarēja "Bordeaux". Nākamo spēli Vaņina klubs 26. novembrī aizvadīs viesos pret Kazaņas "Rubin".

"Sion" komanda nodrošināja dalību UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, pateicoties uzvarai Šveices kausa izcīņā.

Vaņins šosezon ir piedalījies visos "Sion" mačos Šveices superlīgā un Eiropas līgā. Šveices klubu viņš pārstāv kopš 2009. gada, bet Latvijas izlases sastāvā vārtsargs aizvadījis 66 spēles.