Sieviešu futbola valstsvienība Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē zaudē Ziemeļmaķedonijā

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien Skopjē 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas priekšpēdējā mačā ar rezultātu 2:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai.

Latvijas izlases labā vārtus guva Anastasija Ročāne un Olga Ševcova.

Tieši latvietes izvirzījās vadībā spēles piektajā minūtē, kad Ročāne pēc stūra sitiena izspēles izpildīja nekļūdīgu sitienu no aptuveni 12 metriem.

Tiesa, nākamajā desmitminūtē ar četru minūšu starpību divus vārtus guva Nataša Andonova, kura pārspēja Eniju Annu Vaivodi. Vispirms "Levante" uzbrucēja pēc piespēles no labās malas bija precīza no vārtu laukuma līnijas, bet turpinājumā viņa realizēja "pendeli", sodot Latvijas izlasi par spēli ar roku savā soda laukumā.

Cīņas 72. minūtē pēc Andonovas piespēles no apmēram 11 metriem bumbu mērķī trieca Gentajana Roči – 3:1 Ziemeļmaķedonijas labā. Sešas minūtes vēlāk Karlīna Miksone izpildīja ļoti bīstamu sitienu no distances, bet pretinieču vārtsardze Viktorija Pančurova liedza bumbai nonākt vārtos.

Sekojošo stūra sitienu izpildīja Ševcova, kuras sistā bumba atsitās priekšā Pančurovai un nonāca mērķī – 2:3.

Pamatlaika pēdējā minūtē latvietēm bija izcila iespēja izraut neizšķirtu. Miksone soda laukumā apspēlēja vairākas pretinieces un piespēlēja uz vārtu priekšu, no kurienes Katrīnai Daņilovai tomēr neizdevās ieraidīt bumbu mērķī. Kompensācijas laikā 3:3 liedza panākt Pančurova, kura atvairīja sarežģītu Miksones sitienu.

Pirmā apļa cīņā Latvijā viešņas bija pārākas ar 4:1.

D apakšgrupā līdere ar 24 punktiem astoņās spēlēs ir Anglija, tālāk ar 19 punktiem ir Austrija, 13 punktus iekrājusi Ziemeļīrija, deviņi punkti ir Luksemburgai, bet Ziemeļmaķedonija un Latvija tikušas pie attiecīgi sešiem un trīs punktiem deviņās cīņās.

6. septembrī kvalifikācijas ciklu Latvijas vienība pabeigs, Slokas stadionā Jūrmalā uzņemot Ziemeļīrijas valstsvienību.

Salīdzinājumā ar Latvijas izlases jūnija izsaukumu, kad tika izcīnīts panākums 1:0 pret Luksemburgu, valstsvienības sastāvā šoreiz nav Viktorijas Vengrevičas, Sofijas Gergeležiu un Nikolas Brahmanes. Komandai nevar palīdzēt arī savainotās Ligita Tumāne, Tatjana Baličeva un Katrīna Loreta Gregorio.

Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz finālturnīru Austrālijā un Jaunzēlandē. Eiropas konfederācijas zonai šoreiz finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 pasaules spēcīgākās izlases, paredzētas 11 vietas.