Saūda Arābijas futbolisti izcīna sen gaidītu uzvaru Pasaules kausa finālturnīrā

Pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīros kopš 1994.gada pirmdien izcīnīja Saūda Arābijas izlase, kas grupas kārtas noslēgumā Volgogradā ar 2:1 mača izskaņā pārspēja Ēģiptes futbola izlasi. Abām komandām vairs nebija cerību tikt astotdaļfinālā, un cīņa bija par 3.vietu A apakšgrupā.

Saūda Arābijas futbolisti aktīvāk veidoja uzbrukumus un sagādāja darbu Ēģiptes vārtsargam Esamam el Hadari, kurš 45 gadu vecumā kļuva par vecāko spēlētāju Pasaules kausa finālturnīru vēsturē.

Laba iespēja atklāt rezultātu bija Saūda Arābijas futbolistam Salemam al Davsari, tomēr bumba aizlidoja par augstu.

Muhameds Salāhs izvirza Ēģipti vadībā

Taču rezultātu atklāja Ēģiptes lielākā zvaigzne Muhameds Salāhs, kurš 22.minūtē pēc tālas piespēles izrāvās viens pret vārtiem, un aizsargi nespēja viņu aizkavēt pārmest bumbu pāri vārtsargam Jaseram al Mosailemam.

Muhameds Salāhs neizmanto lielisku iespēju

Turklāt pāris minūtes vēlāk Salāham līdzīgā situācijā bija vēl viena teicama iespēja, tomēr šoreiz viņš aizsita garām.

Par ēģiptieša spēli ar roku soda laukumā piespriež 11 metru soda sitienu

Lieliska iespēja Saūda Arābijai panākt neizšķirtu bija 39.minūtē, kad par Ahmeda Fathi spēli ar roku soda laukumā tiesnesis piesprieda 11 metru soda sitienu.

Esams el Hadari atvaira 11 metru sitienu

Tomēr Fahada al Muvalada sitienu vārtos atvairīja el Hadari, kam palīdzēja arī vārtu pārliktnis.

Par pārkāpumu soda laukumā vēlreiz 11 metru soda sitiens uz Ēģiptes vārtiem

Taču Ēģiptes futbolisti vēlreiz nesavaldījās soda laukumā, un pirmā puslaika izskaņā Ali Gabrs rāva aiz krekla Fahadu al Muvaladu, ko tiesnesis novērtēja ar vēl vienu 11 metru soda sitienu.

Salmans al Faradžs panāk Saūda Arābijai neizšķirtu

Šoreiz el Hadari nebija glābējs pēc Salmana al Faradža sitiena.

Ēģiptes izlasi vēlreiz glābj vārtsargs

Saūda Arābija pēc pārtraukuma vairāk pārvaldīja bumbu un centīgi uzbruka, turklāt arī sita pa vārtiem no labām pozīcijām, taču zvaigžņu stunda bija el Hadari. Ēģiptes vārtsargs glāba arī 69.minūtē pēc Huseina al Mokavi sitiena no vārtu priekšas.

Salems al Davsari gūst uzvaras vārtus

Uzvaras vārtus pēdējā uzbrukumā no vārtu priekšas Saūda Arābijai guva Salems al Davsari.

Paralēli Samarā uzvaru grupā nodrošināja Urugvaja, kas ar 3:0 pārspēja mājinieci Krieviju. Šīs abas komandas jau iepriekš nodrošināja dalību astotdaļfinālā.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.