Sarunas nevieš skaidrību par Eiropas futbola čempionu uzņemšanu «Skonto» stadionā

"Skonto" stadiona nākotne pašlaik ir neskaidra, un arvien nav zināms, vai jūnijā Latvijas izlase tajā varēs uzņemt Eiropas čempionus portugāļus Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē. Pēc trīspusējās tikšanās, kurā trešdien piedalījās Latvijas Futbola federācija (LFF), "Skonto" stadiona īpašnieks "Adventika Group" un apsaimniekotājs "Fitnesa parks", situācija skaidrāka nekļuva. 

Stadions joprojām ir bez tribīņu krēsliem un apgaismes ierīcēm - tās atsavināja kustamās mantas īpašnieks SIA "Light". Kā federācijai trešdien paskaidroja "Adventika Group", SIA "Light" esot tiesības apķīlāt kustamo mantu, taču to fiziski pārvietot ārpus stadiona gan nedrīkstot. Tiesa, tieši tas jau ir noticis. 

Futbola federācija to, ka "Skonto" stadionā vairs nav sēdvietu un prožektoru, arī uzzināja no medijiem. Vēl 3.aprīlī "Fitnesa parks" esot rakstiski apliecinājis, ka nodrošinās Latvijas-Portugāles izlašu spēli 9.jūnijā. Tagad stadiona apsaimniekotājiem esot "plāns B". 

Pašlaik iespējami vairāki scenāriji. Federācijas pirmā izvēle noteikti būs "Skonto" stadions, jo jau pārdots četrarpus tūkstošu biļešu uz maču Rīgā.

Tomēr federācija nosūtījusi arī vēstuli Eiropas Futbola federāciju savienībai (UEFA) ar lūgumu apstiprināt Liepājas "Daugavas" stadionu kā alternatīvu mača norises vietu. Tiesa, šim stadionam nepieciešami uzlabojumi tribīnēs, apgaismojumā, ģērbtuvēs. To gan federācija apņēmusies izdarīt neatkarīgi no situācijas attīstības "Skonto" stadionā. 

Latvijas Radio sazinājās ar "Skonto" stadiona īpašnieku "Adventika Group" valdes locekli Aleksandru Krakovu, bet viņš kategoriski atteicās atbildēt uz jautājumiem, aicinot tos iesūtīt rakstveidā. Gan "Adventika Group", gan "Fitnesa parkam" būtu jābūt ieinteresētiem spēles norisē Rīgā, jo par katru maču "Skonto" stadionā federācija samaksā vairākus desmitus tūkstošus eiro. 

Arī "Fitnesa parka" pārstāvji nebija sasniedzami telefonsarunai. TV3 trešdien vēstīja, ka kustamās mantas īpašnieka pusē esošie tiesu izpildītāji draudējuši drīzumā uzart "Skonto" stadiona zālienu. Tikmēr Valsts policijā esot sākta resoriskā pārbaude.

Kādreizējais un, iespējams, arī pašreizējais "Skonto" stadiona patiesais īpašnieks Guntis Indriksons pirms gada vēl uz četriem gadiem kļuva par LFF prezidentu. Tad viņš pauda, ka Latvijas izlase noteikti visu šo Pasaules kausa atlases ciklu spēlēs "Skonto" stadionā.

Ķīlniece šajā epopejā ir ne tikai futbola valstsvienība, bet arī divi virslīgas klubi - "Riga" FC un "Babīte",

kuri plānoja savas mājas spēles jau no nākamā mēneša aizvadīt tieši "Skonto" stadionā. Tagad abu klubu plāni karājas gaisā.

Savs viedoklis par situāciju ap "Skonto" stadionu ir arī vienam no labākajiem pašmāju futbolistiem, traumu nomocītajam Aleksandram Cauņam. Arī viņš par riņķa danci uzzināja no plašsaziņas līdzekļiem. Cauņa bijis šokā un pat domājis, vai mediju ziņa nav kāds joks.

Mačs ar Portugāli, visticamāk, tomēr notiks Latvijā. Tagad atliek vien gaidīt nākamās nedēļas trešdienu, kad "Fitnesa parkam" jādod atbilde par viņu sekmēm jaunu stadiona sēdvietu un apgaismes ķermeņu meklējumos. Lieki gan piebilst, ka šis gadījums ir pamatīgs kauna traips uz Latvijas Futbola federācijas starptautiskās un arī lokālās reputācijas jau tā ne spožā mundiera.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti