Sāk kriminālprocesu par aplokšņu algu maksāšanu virslīgas futbola klubā Kurzemē

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2020.gada maijā sāka kriminālprocesu par aplokšņu algu izmaksu Kurzemes reģiona virslīgas futbola klubā. Iesaistīto klubu VID nenosauca, bet televīzija TV3 vēstīja, ka VID atklājis aplokšņu algu maksāšanu lielos apjomos vienā no spēcīgākajiem Latvijas klubiem FK "Ventspils". 

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veica kratīšanas Kurzemes reģionā un Rīgā kriminālprocesā iesaistītā futbola kluba telpās un personu dzīvesvietās. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka futbola klubs no 2018.gada līdz izmeklēšanas darbību veikšanai nav grāmatvedības reģistros uzrādījis darba samaksu, neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu neoficiāli izmaksājot skaidrā naudā apmēram 40 klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un  valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikumā paredzēta attiecīga panta.

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju VID nesniedza, bet norādīja, ka cīņa pret aplokšņu algām ir viena no 2020.gada prioritātēm.

FK "Ventspils" ir seškārtēji Latvijas čempioni un septiņkārtēji Latvijas kausa ieguvēji. Līdz šim pēdējoreiz FK "Ventspils" valsts čempionu laurus ieguva 2014.gadā. FK "Ventspils" ir pirmais un pagaidām vienīgais Latvijas klubs, kas kvalificējās Eiropas kausu grupu turnīram, 2009.gadā iekļūstot Eiropas līgas grupu kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti