Ronaldu un Morata izglābj «Real» no neveiksmes Čempionu līgas mačā pret «Sporting»

Portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu un spāņu uzbrucējs Alvaro Morata trešdien izglāba pašreizējo turnīra čempioni Madrides "Real" no neveiksmes UEFA Čempionu līgas sezonas pirmajā mačā pret Portugāles komandu Lisabonas "Sporting".

Spānijas klubs "Real" savā laukumā trešdien izcīnīja uzvaru ar 2:1 (0:0).

Mača rezultātu 48.minūtē atklāja "Sporting" futbolists Brunu Sēzars. Spēles rezultāts palika nemainīgs līdz pat pašai pamatlaika izskaņai, taču 89.minūtē ar lielisku tiešo brīvsitienu rezultātu izlīdzināja Ronaldu, kurš tādejādi guva vārtus pret savu jaunības klubu.

Jau kompensācijas laika trešajā minūtē "Real" nodrošināja uzvaru, kad izšķirošos vārtus mājiniekiem pēc centrējuma guva Morata.

Madrides "Real" komanda UEFA Čempionu līgas ietvaros zaudējumu savā laukumā nav piedzīvojusi jau piecus gadus.

"Mēs šo spēli sākām pasīvi, bet tāds ir futbols, un arī Madrides "Real" tāds ir. Šādas atspēlēšanās ir daļa no mūsu stadiona vēstures," pēc gūtā panākuma izteicās Ronaldu.

Tikmēr Madrides kluba galvenais treneris Zinedins Zidāns bija priecīgs, ka viņa vadītā komanda nepadevās.

"Mēs cietām, taču ne brīdi nepadevāmies. Nezinu, vai šis mačs noslēdzās ar godīgu rezultātu, taču ticējām uzvarai līdz pat pēdējam brīdim. Ir jāspēlē visas 90 minūtes," uzsvēra Zidāns.

Tikmēr otrā F apakšgrupas mačā trešdien graujošu uzvaru izcīnīja Vācijas klubs Dortmundes "Borussia", kas izbraukumā ar 6:0 (3:0) pārspēja Varšavas "Legia" no Polijas.

Trešdien gūtais panākums ir "Borussia" visu laiku iespaidīgākā uzvaru Eirokausos kluba pastāvēšanas vēsturē.

Savukārt punktus UEFA Čempionu līgas pirmajā spēlē zaudējusi Itālijas čempione Turīnas "Juventus", kas savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar Spānijas klubu "Sevilla".

Turīnas komandas šajā mačā izniekoja vairākas labas iespējas gūt vārtus, turklāt 59.minūtē pa vārtu konstrukciju trāpīja tās argentīniešu uzbrucējs Gonsalo Igvains.

Tiesa, "Juventus" savā laukumā Eirokausos nav piedzīvojusi zaudējumus jau 18 mačos pēc kārtas.

""Juventus" nav vienīgie pretendenti uz uzvaru UEFA Čempionu līgā. Tādas komandas kā Madrides "Real", Minhenes "Bayern", "Barcelona" un Mančestras "City" ir mūsu līmenī, ja ne vēl augstāk," pauda Turīnas vienības galvenais treneris Masimiljāno Alegri. "Mūsu klubam UEFA Čempionu līgā nav izdevies uzvarēt jau 20 gadus, šovasar transfēru periodā bijām ļoti aktīvi. Taču tādas bija arī citas komandas. Tas negarantē uzvaru."

Otrā H apakšgrupas mačā pie drošas uzvaras ticis Francijas klubs Lionas "Olympique", kas savu skatītāju priekšā ar 3:0 (1:0) pārspēja Horvātijas komandu Zagrebas "Dinamo".

Zīmīgi, ka iepriekšējā sezonā Lionas komanda UEFA Čempionu līgā zaudēja visās trijās spēlēs savā laukumā.

Ar uzvaru UEFA Čempionu līgā trešdien debitēja sensacionālā Anglijas čempione Lesteras "City", kas viesos ar 3:0 (2:0) pārspēja "Club Brugge" no Beļģijas.

Spēles rezultātu jau piektajā minūtē atklāja Marks Elbraitons. Savukārt 29. un 61.minūtē precīzs bija alžīriešu pussargs Rijads Mahrezs, kurš vispirms izmantoja skaitu tiešo brīvsitienu, bet pēc tam realizēja 11 metru soda sitienu.

Tiesa, jau spēles pašā sākumā lieliska iespēja atklāt rezultātu bija "Club Brugge", taču izgājiens uz vārtiem palika neizmantots. Pēc mača Lesteras komandas galvenais treneris Klaudio Ranjēri izteicās, ka šī epizode varēja būtiski ietekmēt dueļa likteni.

"Mačs varēja aiziet citādākā gultnē, ja pretinieki spēles sākumā būtu izmantojuši savu izdevību. Tomēr pēcāk mēs izmantojām savu pirmo iespēju gūt vārtus. Ir labi šo stāstu sākt ar panākumu," norādīja Ranjēri.

Otrā G grupas mačā trešdien Portugāles komanda "Porto" savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:1) ar Dānijas komandu "Kobenhavn".

Mača rezultātu 13.minūtē atklāja "Porto" futbolists Oktāviu, taču 52.minūtē neizšķirtu panāca Andreass Kornēlijs.

Tiesa, jau no mača 66.minūtes viesi bija spiesti spēlēt mazākumā, kad otro dzelteno kartīti nopelnīja slovāku pussargs Jāns Gregušs.

Savukārt no otrdienas uz trešdienu C apakšgrupas pārceltajā spēlē starp vietējo Anglijas klubu Mančestras "City" un Menhengladbahas "Borussia" pārliecinošu panākumu guva mājinieki ar 4:0 (2:0).

Uzvarētāju rindās ar trim vārtiem izcēlās Serhio Agvero.

Mančestras klubs šosezon izcīnījis uzvaras visās septiņās līdz šim aizvadītajās spēlēs.

Šim duelim bija jānorisinās jau otrdien, taču pārāk stiprā lietus dēļ tas tika pārcelts un trešdienu.

Otrā šīs apakšgrupas mačā Spānijas grands "Barcelona" otrdien savā laukumā ar 7:0 sagrāva Skotijas labāko komandu Glāzgovas "Celtic".

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Maskavas CSKA bez savainotā Latvijas futbolista Aleksandra Cauņas sastāvā trešdien viesos atspēlēja divu vārtu deficītu un ar neizšķirtu pret Vācijas klubu Leverkūzenes "Bayer" sāka UEFA Čempionu līgas grupu turnīru.

E apakšgrupas cīņa Leverkūzenē noslēdzās neizšķirti 2:2 (2:2).

CSKA jau cīņas 15.minūtē atradās iedzinējos ar 0:2, kad mājinieku labā vārtus guva Admirs Memedi un Hakans Čalhanoglu, tomēr 36.minūtē Alans Dzagojevs vienus vārtus atspēlēja, bet divas minūtes vēlāk Romāns Jeremenko atjaunoja neizšķirtu.

"Bayer" komandai piederēja pārsvars, tā biežāk apdraudēja pretinieku vārtus, taču otrajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās.

Cauņam jūlijā Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā tika veikta potītes operācija, tāpēc viņš turpina atlabt pēc kārtējā savainojuma un šosezon vēl nav spēlējis. Pagaidām vēl nav skaidrības, kad 28 gadus vecais futbolists varētu atgriezties laukumā. Latvijas pussargu jau vairākus gadus moka dažādi savainojumi, kas viņam liedz iegūt stabilu vietu CSKA komandā. Iepriekšējā sezonā viņš Krievijas premjerlīgā izgāja laukumā tikai deviņās cīņās.

Cauņa CSKA klubam pievienojās 2011.gadā, parakstot līgumu uz pieciem gadiem. Pa šo laiku Latvijas futbolists nu jau trīs reizes - 2013., 2014. un 2016.gadā - kļuvis par Krievijas čempionu, kā arī spējis divreiz triumfēt valsts kausa izcīņā. Pērn novembrī Cauņa pagarināja līgumu ar CSKA līdz 2018./19.gada sezonas izskaņai.

Tikmēr citā šis grupas cīņā Francijas klubs "Monaco" viesos ar 2:1 (2:1) uzvarēja angļu klubu Totenhemas "Hotspur".

Arī šajā mačā, kurš notika leģendārajā Vemblija stadionā, visi vārti tika gūti pirmajā puslaikā. Rezultātu 15.minūtē atklāja "Monaco" portugāļu pussargs Bernardu Silva, bet vēl pēc 16 minūtēm Tomass Lemārs viesu pārsvaru dubultoja.

Tiesa, pirmā puslaika izskaņā "Hotspur" beļģu pussargs Tobijs Alderveirelds vienus vārtus atguva, tomēr Totenhemas vienība no zaudējuma spēles otrajā daļā izglābties nespēja.

Šī cīņa notika Vemblija stadionā, jo "Hotspur" mājas stadions "White Hart Lane" tiek rekonstruēts. Cīņu klātienē vēroja 85 011 skatītāji, kas ir jauns angļu klubu rekords dzimtenē notikušajos mačos.

Iepriekšējais rekords tika uzstādīts 1934.gadā, kad Mančestras "City" un Stokas "City" cīņu Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa izcīņā klātienē vēroja 84 467 skatītāji.

Čempionu līgā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides "Real", kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību "Atletico".